ترامپ : ممکن است مناسبات با چین را کامل قطع کنیم

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی بالا گرفتن تنش بین دو کشور بر سر منشاء ویروس کرونا ، اعلام کرد :  احتمال قطع کامل مناسبات آمریکا با چین را منتفی نیست .

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصاد برتر به نقل از دویچه وله آلمان، شیوع کرونا بر دامنه تنش بین آمریکا و چین بر سر جنگ تجاری افزوده است. دونالد ترامپ چین را مسئول شیوع این بیماری می‌داند. زنجیره انتقادها و حملات لفظی دونالد ترامپ علیه چین همچنان ادامه دارد. رئیس جمهوری آمریکا چین را مسئول بیماری کرونا می‌داند و از ویروس این بیماری تحت عنوان “ویروس چینی” یاد می‌کند. ترامپ در جدیدترین مصاحبه خود از پیامدهای احتمالی شیوع بیماری کرونا برای مناسبات اقتصادی دو کشور سخن گفته است. سایت “اشپیگل آنلاین” در همین زمینه با انتشار گزارشی به مصاحبه دونالد ترامپ با شبکه خبری “فاکس‌نیوز” پرداخته است. ترامپ در این مصاحبه بار دیگر چین را مسئول شیوع بیماری کرونا دانسته و از پیامدهای احتمالی آن سخن گفته است.

خبرنگار از ترامپ خواستار توضیح مشخص درباره پیامدهای احتمالی شده و ترامپ در پاسخ گفته است که هر چیزی ممکن است. خبرنگار بار دیگر پرسیده که آیا ممکن است آمریکا ویزای دانشجویان چینی که در آمریکا مشغول تحصیل هستند را تمدید نکند؟ ترامپ در پاسخ گفته است که واکنش آمریکا می‌تواند بسیار گسترده ‌تر باشد. آمریکا می‌تواند کل مناسبات خود با چین را قطع کند. دونالد ترامپ در این مصاحبه بار دیگر گفته است که قطع کامل مناسبات اقتصادی با چین هیچ آسیبی به آمریکا نمی‌زند. این اقدام تنها باعث می‌شود که آمریکا ۵۰۰ میلیارد دلار صرفه‌ جویی کند. اشاره ترامپ به کل صادرات چین به آمریکا است. رئیس جمهوری آمریکا پیش از این نیز بارها از این پول تحت عنوان “پول گم‌شده” یاد کرده بود. ترامپ در ارتباط با شیوع بیماری کرونا در آمریکا تحت فشار قرار دارد. تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فرصت چندانی نمانده است. از این رو، رئیس جمهوری آمریکا ظرف روزها و هفته ‌های گذشته بر دامنه حملات خود علیه “مسئولان” شیوع بیماری کرونا افزوده است.

افزایش میانگین تعرفه واردات آمریکا از چین از ۳.۱ به ۲۱.۴ درصد

پاسخ دادن