تراکنش‌های بیت کوین رکورد زد

ارزش تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه بیت کوین اخیراً در حال افزایش است و هفته گذشته به  با لاترین سطح روزانه خود رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ مهر ۱۴۰۰

به گزارش شرکت کوین متریکس، ارزش تراکنش‌های روزانه در شبکه بیت کوین در تاریخ ۶ اکتبر ( ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ) به بالاترین سطح خود در ۳۱ میلیارد دلار رسید. این رقم نشان‌دهنده رشد ۴۰ برابری ارزش تراکنش‌های روزانه در شبکه بیت کوین، در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی است.

با این حال، داده‌های موجود نشان می‌دهند، از هفته گذشته تاکنون ارزش تراکنش‌های روزانه بیت کوین به شدت کاهش یافته و در تاریخ ۱۰ اکتبر ( ۱۸ مهر ) به ۱۱٫۶ میلیارد دلار رسیده است.

ویلی وو، تحلیلگر داده‌های درون زنجیره‌ای نیز ضمن اعلام افزایش فعالیت و ارزش تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه بیت کوین، در توییتی نوشت که حجم دارایی‌های جابه‌جا شده در این بلاکچین، از مجموع ارزش دارایی‌های انتقالی در دو شبکه‌ پرداخت بزرگ، یعنی ویزا و مسترکارت بیشتر است.

وو می‌نویسد: ارزش تراکنش‌های شبکه بیت کوین در حال حاضر تقریباً ۱۹۰ هزار دلار در ثانیه است. این رقم را با ۱۳۰ هزار دلار تراکنش انجام‌شده در هر ثانیه توسط ویزا و ۵۵ هزار دلار تراکنش انجام‌شده در هر ثانیه توسط مسترکارت مقایسه کنید!

به گزارش پلتفرم بیت ‌اینفوچارتز، میانگین ارزش تراکنش‌های انجام‌شده در شبکه بیت کوین نیز طی سه ماه گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده و به ۷۳۲ هزار دلار رسیده است که در مقایسه با اوایل ماه ژوئیه، یک رشد ۲۷۳ درصدی را نشان می‌دهد.

علاوه بر این، رسانه چینی وو بلاکچین در توییت اخیر خود از افزایش تعداد تراکنش‌های با ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار خبر داده است.

به جرات می‌توان گفت که بیت کوین پس از سقوط قیمتی خود به زیر ۴۱ هزار دلار که دو هفته پیش تجربه کرد، دوباره به مسیر صعودی خود بازگشته است.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت ارز دیجیتال برتر جهان در ۲۴ ساعت گذشته همچنان به روند صعودی خود ادامه داد و با بیش از ۳٫۵ درصد رشد، برای اولین بار در پنج ماه گذشته به ۵۷ هزار دلار رسید.

پاسخ دادن