ترکیدگی چرخ هواپیما و تخلیه مسافران با سرسره نجات

شکایت ایران به ایکائو برای عدم سوخت‌رسانی در برخی فرودگاه‌های خارجی
اقتصادبرتر

در پرواز صبح امروز مشهد-نجف، ترکیدگی لاستیک هواپیما سبب شد تا خلبان تصمیم به بازگشت به فرودگاه مشهد بگیرد و مسافران با سرسره نجات از هواپیما پیاده شوند!

تهران – اقتصادبرتر – ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، در هفته‌ها و ماه‌های گذشته ترکیدگی لاستیک هواپیما در فرودگاه‌های مختلف به یکی از سوانح هوایی پرتکرار تبدیل شده که تا کنون خسارت جانی را برای مسافران یا خدمه پروازی دربر نداشته است.

حسن‌ رضایی‌فر، مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری در این باره اظهار داشت: صبح امروز (جمعه ۷ مرداد ماه) حدود ساعت ۶ صبح پرواز شماره ۶۶۴۳  شرکت هواپیمایی آتا از مشهد به نجف پس از برخواستن، دچار ترکیدگی لاستیک چرخ شد و پس از کاهش سوخت با ادامه پرواز در فضای تقرب مشهد  و رسیدن به وزن مجاز در باند فرودگاه مشهد فرود آمد. خلبان درخواست تخلیه مسافران از طریق سرسره نجات را صادر کرد و همه مسافران، سالم هواپیما را ترک کردند.

مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه شرکت هواپیمایی آتا در حال آماده‌سازی هواپیمای جایگزین برای انجام پرواز مسافران است، ادامه داد: هم اکنون یک تیم متشکل از کارشناسان حوادث سازمان و بخش ایمنی شرکت مربوطه به محل اعزام شده تا موضوع مورد بررسی شود. موضوع حوادث اخیر ترکیدگی لاستیک های هواپیماها مورد پایش سازمان قرار گرفته ‌و اقداماتی صورت گرفته ولی مقرر شده بخشنامه ای مضاعف در سه حوزه فرودگاهی، شرکت‌های هواپیمایی و مؤسسات تعمیر ونگهداری چرخ ها صادر شود.

پاسخ دادن