تزریق دو دز واکسن شرط نام نویسی دانشجویان در خوابگاه‌ها

آموزش دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه تهران از  ۱۴ فروردین طبق اطلاعیه‌ای که هفته آخر اسفند برای دانشجویان و استادان اعلام شد در همه مقاطع تحصیلی کاملا به صورت حضوری برگزار می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۸ فروردین ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  بانک اول، سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران  گفت: برای  برگزاری حضوری آموزش در دانشگاه‌ها،  باید بسترها و زیرساخت‌های لازم فراهم می‌شد که این کار انجام شد. یکی از مسائل اساسی که باید پیگیری می‌کردیم بحث خوابگاه‌ها بود، بر اساس اطلاعیه‌ای که اعلام کردیم نام نویسی خوابگاه‌ها از سوم فروردین آغاز و تا ۱۱ فروردین ادامه پیدا خواهد کرد و اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها از ۱۳ فروردین انجام می‌شود.

مقیمی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران حدود ۱۵ هزار دانشجوی خوابگاهی دارد، اضافه کرد: دانشگاه تهران علاوه بر شهر تهران در شهرهای مختلف از جمله کرج، قم، پردیس، فارابی و ورامین، مجموعه دانشکده‌های ابوریحان در کاسپین در شمال کشور و فومن، دانشجو دارد. تزریق دو دز واکسن از شرایط نام نویسی دانشجویان در خوابگاه‌هاست. بر اساس آمارها متاسفانه حدود ۸ درصد دانشجویان یعنی حدود ۱۲۰۰ نفر، کمتر از دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند؛ حدود ۴ درصد اصلا واکسن نزدند و ۴ درصد فقط یک دز واکسن را دریافت کردند بنابراین از پذیرش این دانشجویان که متقاضی خوابگاه هم هستند معذوریم.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: مرکز بهداشت دانشگاه تهران تمهیداتی را اندیشیده است و برای دانشجویانی که واکسن کرونا را دریافت نکردند واکسن را تزریق می‌کند.  آمادگی داریم بلافاصله دز دوم واکسن را به کسانی که یک دز واکسن را دریافت کردند تزریق کنیم و آن‌ها را پذیرش کنیم، اما امکان پذیرش دانشجویانی که اصلا واکسن نزدند در این ترم وجود ندارد. حفظ سلامت دانشجویان و استادان مهم‌ترین اولویت دانشگاه است.

پاسخ دادن