تست روبو تاکسی های روسی توسط آمریکا

اقتصاد برتر

غول اینترنتی روسی “یاندکس” ماشین های بدون راننده خود را سال آینده به نمایشگاه خودرو دیترویت می آورد تا بزرگترین تظاهرات ناوگان روبوس تاکسی خود را تا به امروز در امریکا برگزار کند.

تهران- اقتصاد برتر- ۰۸ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر،”سدان مسافری روسیه که با گوگل ، برابری می کند طی برگزاری نمایشگاه بین المللی اتومبیل آمریکای شمالی ۲۰۲۰ ، یکی از مهمترین رویدادهای اتومبیل سال ، مستقر خواهد شد. اتومبیل های اتوماتیک با توقف های ثابت در مرکز تجاری دیترویت رانندگی می کنند.

این نمایشگاه از ۷ تا ۲۰ ژوئن اجرا می شود ، اما خودروها پس از ادامه تست در آمریکا باقی می مانند.

یاندکس، با ارائه خدمات روبو تاکسی با Hyundai Mobis و همچنین دانشگاه فنی لارنس همکاری کرد. در ماه ژوئیه ، شرکت اینترنتی روسی و شرکت قطعات خودرو کره جنوبی نمونه اولیه ای از خودروی خودران مشترک خود را بر اساس مدل Hyundai Sonata 2020 ارائه کردند.

وسایل نقلیه خودران یاندکس را می توان در خیابان های مسکو دید. پیش از این ارائه دهندگان قول داده بودند که این تست را گسترش داده و تا ۱۰۰ خودرو را در پایتخت روسیه و سایر مناطق آزمایشی از جمله برخی از نمونه های خارجی مستقرنمایند.

این شرکت فناوری روسی برنامه های بلندپروازانه ای برای گسترش بیشتر ناوگان خودران خود دارد. در ماه آگوست فاش شد که در حال افزایش ده برابر هزار اتومبیل خودران است.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت

پاسخ دادن