23.4 C
Tehran, IR
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۷:۲۷ بعد از ظهر
تسهیل ترخیص کالا در گمرکات نیازمند اصلاح قوانین

تسهیل ترخیص کالا در گمرکات نیازمند اصلاح قوانین

اقتصاد برتر

مدیرکل گمرکات اصفهان، مهمترین مشکل مبتلابه گمرکات را قوانین و مقررات مربوط به ترخیص کالا اعلام کرد و گفت مقررات بانکی مشکلاتی برای این نهاد ایجاد کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مهر ۹۹

دکتر رسول کوهستانی پزوه در جلسه بررسی چالش‌ها و ارائه راهکارها در گمرک اصفهان که با حضور تعدادی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: مشکل تخصیص و تامین ارز موجب شده تا واحدهای تولیدی به‌موقع نتوانند کالاهای خود را ترخیص کنند و این کالاها بطور عمده در انبارهای گمرک بماند و مراحل ترخیص آنها دچار وقفه شود.
وی تصریح کرد: این وقفه موجب می‌شود تا هزینه‌های تولید و سربار به تولیدکننده تحمیل شود و واحدهای تولیدی از منابع و مواد اولیه ذخیره خود استفاده کنند و در آینده نزدیک دچار مشکل شوند. در زمان حاضر که در جنگ اقتصادی هستیم برخی از کالاهای وارداتی بین ۲ تا ۶ ماه در  انبارهای گمرک رسوب شده اند در حالی که واحدهای تولیدی  به شدت نیازمند مواد اولیه هستند.

دکتر رسول کوهستانی پزوه گفت:  گمرک در انجام وظایف و ماموریت‌های خود همواره با ۲ الزام متضاد شامل اعمال کنترل‌ها، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های قانونی و مقرراتی  از یکسو و  ایجاد تسهیلات و تسریع در ترخیص کالا از سوی دیگر مواجه است. الزام گمرک به اعمال همزمان این۲ وظیفه متضاد، موجب شده تا همواره این سازمان از جانب طیف‌های مختلف خدمت‌گیرندگان تحت فشار و انتقاد قرار بگیرد.

دکتر رسول کوهستانی پزوه اضافه کرد: عمده کالاهای وارداتی واحدهای تولیدی استان از گمرکات استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان ترخیص می‌شود در حالی که ظرفیتهای گوناگون ‌ قانونی وجود دارد تا این کالاها با هزینه و زمان کمتری در استان ترخیص شوند.

وی اقدامات گمرکات استان اصفهان را در سالیان اخیر، شامل استقرار سامانه جامع گمرک و پنجره واحد تجارت فرامرزی، ارائه بسته حمایت از  تولید و صادرات و شناسایی مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: شناسایی فعالان مجاز اقتصادی برای ارائه تسهیلات بیشتر نیز در دستور کار قرار داشته و دارد بطوریکه تعداد این فعالان از چهار شرکت در سال ۹۸ به ۲۱ شرکت در سال جاری رسیده است.

کوهستانی پزوه، گسترش انبار اختصاصی واحدهای تولیدی از ۱۳ انبار در سال ۹۸ به ۳۲ انبار در سالجاری را از دیگر اقدامات یکساله گمرکات اصفهان اعلام کرد و افزود: ظرفیتی در گذشته برای ترانزیت اداری  وجود داشت ولی با توجه به اینکه عمده گمرکات کشور به مناطق ویژه اقتصادی تبدیل شده‌اند از این ظرفیت قانونی نمی‌توان دیگر استفاده کرد.

وی دیگر چالش‌های گمرکات اصفهان را وجود قوانین و مقررات خودتحریمی، ناکافی بودن زیرساخت‌های فناوری، ناکافی بودن میزان اعتبارات و حقوق و دستمزد کارکنان گمرک، توزیع نامناسب کالاهای وارداتی در بنادر و گمرکات کشور، تداخل وظایف بعضی سازمان‌ها با گمرک، قانون گریزی و گرایش به قاچاق کالا بویژه در مناطق مرزی کشور، نبود مدیریت واحد در مبادی ورودی و خروجی کشور، کمبود امکانات و تجهیزات بازرسی و کنترلی و بی‌توجهی به نظرات کارشناسی و تخصصی برشمرد.

 مدیرکل گمرکات استان اصفهان مهمترین راهکارهای کلیدی جهت گمرکات استان اصفهان را بدین شرح برشمرد :
•    ارتقا جایگاه گمرکات استان اصفهان و گمرکات تابعه( کاشان ، فولاد و ذوب آهن)
•    اصلاح قوانین و مقررات و دستورالعمل ها در جهت مقابله با تحریم ها
•    شناخته شدن مشاغل گمرک ( در گمرکات مرزی و اجرایی ) بعنوان مشاغل سخت و زیان آور
•    ایجاد واحد تخصصی دانشگاهی با شرایط ویژه استخدامی
•    توجه ویژه به حقوق و دستمزد کارکنان گمرک
•    ساماندهی مبادلات مرزی با اجرای قوانین و مقررات در استان های مرزی به جهت مبارزه با قاچاق کالا
•    افزایش اعتبارات گمرکات استان در جهت تجهیز و ساخت و ساز
•    اصلاح زیرساخت های فناوری گمرک ( ارتباطات و نرم افزاری)

سخنگویی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد:
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از ارجاع دوباره لایحه اصلاح قانون جامع امور گمرکی به مجلس خبر داد و گفت: این قانون در مجلس گذشته در صف بررسی قرار گرفت ولی نوبت رسیدگی نیافت.

دکتر مهدی طغیانی در جلسه بررسی چالش‌ها و آسیب‌های گمرکات افزود: برگزاری اینگونه جلسات و گفت و گوها می‌تواند به اصلاح قوانین به بهترین نحو ممکن منطبق با نظرات کارشناسی و تخصصی کمک کند. هم‌اکنون حجم زیادی از بار گمرگی در بعضی از نقاط متمرکز است و  سامانه های گوناگون دخیل در امر ترخیص کالا بصورت قوی با یکدیگر  مرتبط نیستند یا ارتباط آنها به شکل ارگانیک نیست.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  افزود: از سویی از ظرفیت برخی گمرکات مانند اصفهان بصورت شایسته استفاده نمی‌شود که توزیع یا بازتوزیع فرایندهای گمرکی در کشور با توجه به ظرفیت موجود باید بررسی و در باره آنها تصمیم‌گیری شود.

وی اضافه کرد: اکنون این بحث مطرح است که بین گمرکات کشور عملیات گمرکی به نحو قابل قبولی توزیع نشده است بطوریکه گمرکات مرزی کشور بیشترین حجم عملیات و بیشترین سهم را در صادرات و واردات دارند که باید با اصلاح فرایندها بتوان بخش بیشتری از بار را در گمرکات مرکزی کشور بویژه اصفهان متمرکز کرد.

دکترمهدی طغیانی، گمرک را یک نقطه گلوگاهی،حساس و راهبردی در امری واردات و صادرات توصیف کرد و گفت: در این راستا هم باید فرایند واردات و صادرات را تسهیل و هم کنترل کرد که بهترین نقطه برای انجام این کار گمرک است. در بازدید از سامانه‌های تجاری کشور در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره)، نکته آزاردهنده این بود که با اینکه ما سامانه‌های تجاری متعددی داریم ولی هنوز ارتباط منطقی  بین این سامانه‌ها برقرار نیست.

وی همچنین بر ضرورت بازتعریف معماری سامانه‌های تجاری تاکید کرد و گفت: تفکر واحد در طراحی این سامانه‌ها حاکم نیست و به همین لحاظ عملیات‌ چندباره در این سامانه‌ها روی می‌دهد.

طغیانی با تاکید براینکه در زمان حاضر بحث صادرات برای کشور در اولویت قرار دارد، گفت: اکنون هر دلاری که بتوانیم از طریق صادرات کسب کنیم برای کشور ما گره‌گشاست و گمرک یکی از کلیدی ترین ارکانها در این عرصه محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس یادآور شد: برای رفع موانع صادراتی نه فقط برای گمرک بلکه برای هر دستگاهی باید کوشید و در این راستا باید ریشه مشکل را در بخش‌های مختلف از جمله بانک مرکزی، صنعت، معدن و تجارت یا هر مجموعه دیگر شناسایی و اقدام به رفع آن کرد.

وی با تاکید براینکه رویکرد کشور همواره بر توسعه صادرات استوار است، گفت: گمرک اصفهان در پنج سال اخیر بطور میانگین حدود یک میلیارد دلار سالانه صادرات داشته که  رقم بسیار خوبی است.

طغیانی بر ضرورت تسهیل امکان استفاده فعالان اقتصادی برای صدور کالاهای خود از طریق گمرک اصفهان تاکید کرد و گفت:  در زمان حاضر برخی از فعالان اقتصادی به‌جای استفاده  از خدمات گمرکی اصفهان از خدمات گمرک مرزی و بنادر استفاده می‌کنند که باید این موضوع بررسی و مُشوق‌هایی برای ترغیب آنها در استفاده از این گمرک دیده شود.

وی تصریح کرد: ما اکنون در شرایطی قرار داریم که گمرک در بحث صادرات و ارزآوری جایگاهی ویژه  دارد و حلقه اصلی ارتباطی بین فرایند تجاری کشور نیز گمرک است .

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: خیلی از صادرکنندگان و وارد کنندگان از بورکراسی‌های اداری در گمرک شاکی هستند که امید است با اصلاح قانون جامع امور گمرکی این مشکلات و خودتحریمی‌ها برداشته شود.

دکتر اصغر سلیمی در باره قاچاق کالا اظهار داشت: اگر ورودی‌های کشور در بنادر و گمرکات مرزی بدرستی تحت کنترل قرار بگیرد نباید در گلوگاه ایست و بازرسی سمیرم، کالای قاچاق گرفته و مشکلاتی در این زمینه ایجاد شود.

وی با تاکید براینکه باید قاچاق در مرزها کنترل شود، خاطرنشان کرد: باید قانون به شکلی باشد که مراقبت‌های سنگین و سخت در مرزها صورت گیرد تا مانع ورود کالای قاچاق از جنوب به شهرستان سمیرم شود و این امر در تغییر ذهنیت گردشگران نسبت به این منطقه یا تغییر مسیر اتوبوس‌های مسافربری از شهرستان‌های همجوار تاثیر بگذارد.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به طولانی شدن زمان ترخیص کالا در گمرک گفت: برخی کالاها نظیر خودرو چند سالی در گمرک می‌ماند و خیلی دیر ترخیص می‌شود و مشکلات متعددی برای واردکنندگان و صادر کنندگان بوجود می‌آورد که باید این مشکلات رفع شود.

وی همچنین با اشاره به صادرات سیب سمیرم بعنوان یک برند منطقه‌ای و جهانی گفت: اکنون صادرات سیب این شهرستان به اسم سمیرم یا اصفهان صورت نمی‌گیرد و از طریق بنادر جنوبی صادر و ثبت می‌شود که باید راهکاری اندیشیده شود تا سیبی که در سمیرم تولید می‌شود از طریق گمرک اصفهان و با اسم سمیرم صادر شود. سلیمی همچنین بر ضرورت بازنگری در باره حقوق و مزایای پایین کارکنان گمرک تاکید کرد.

دکتر بانکی پور رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان در این نشست گفت: در بررسی و آسیب‌شناسی چالش‌های امور گمرکی باید علاوه بر نگاه درون سازمانی، خواسته تاجران و واردکنندگان و صادرکنندگان نیز اخذ و در اصلاح قانون جامع امور گمرکی تاثیر داده شود.

امیرحسین بانکی پور افزود: این مقوله مهم که دلیل ترجیح و تغییر مبدا صدور کالا توسط فعالان اقتصادی و تاجران به‌جای اصفهان از  استان‌های دیگر است نیاز به اصلاح قوانین و مقررات دارد.

بانکی پور همچنین با تاکید بر ضرورت بررسی وضعیت حقوق و مزایاکارکنان گمرک گفت: یکسری جایگاه‌های شغلی وجود دارد که پُرلغزش است که باید امکانات اولیه برای آنها درنظر گرفته شود تا مبادا افراد دچار لغزش شوند که یکی از آن جایگاها، گمرک است.

در این جلسه موضوعاتی شامل سهم کالاهای وارداتی و صادراتی در گمرکات، اصلاح قوانین و مقررات  گمرکی، رفع موانع صادراتی و تسهیل صادرات، دلایل طولانی شدن زمان ترخیص کالا از جمله مشکل عدم تخصیص و تامین ارز  و دیگر موارد مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت.

در پایان دکتر رسول کوهستانی مدیرکل گمرکات استان اصفهان راهکارهای قانونی که با کسب نظرات تجار و بازرگانان و واحدهای تولیدی استان احصا گردیده است  تقدیم نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نمود

پاسخ دادن

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!