تشدید فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی طی امروز و فردا

بارش باران در راه ۱۴ استان کشور
اقتصادبرتر

 کارشناس سازمان هواشناسی از تشدید فعالیت سامانه بارشی تا روز سه شنبه در نیمه شمالی خبر داد و گفت: همزمان باد شدید و خیزش گردوخاک در غرب کشور تداوم خواهد داشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی،  فریبا گودرزی درباره وضعیت آب وهوا  گفت: امروز (دوشنبه) در  نیمه شمالی آذربایجان شرقی، نیمه شمالی اردبیل، خراسان شمالی، گلستان، نیمه شمالی خراسان رضوی، شمال شرق سمنان و دامنه و ارتفاعات مازندران بارش باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود. در روز سه‌شنبه (فردا) در نیمه شمالی آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، خراسان شمالی و دامنه و ارتفاعات گیلان بارش‌ها را خواهیم داشت. بر اثر سامانه بارشی، اختلال در تردد جاده‌ایی، آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان‌آب، برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها، شکستن درختان فرسوده، سقوط اشیاء از ارتفاعات و آسیب به سازه‌های موقت پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی به اجتناب از سفرهای غیر ضروری، پرهیز از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، پاکسازی دهانه پل‌ها و آبروها، احتیاط در تردد بین شهری، عدم تردد و پارک خودروها در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره توصیه کرد. روز پنجشنبه برای شمال شرق، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رگبار به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: در ۴ روز آینده استان‌های غرب کشور به ویژه در ساعات بعد از ظهر وزش باد نسبتا شدید خواهند داشت. امروز و فردا در برخی نقاط از استان‌های غرب و جنوب غرب، انتقال گرد و خاک عراق پیش‌بینی می‌شود.  دما امروز در شمال شرق کشور ۵ تا ۱۰ درجه کاسته خواهد شد و دریای خزر نیز طی ۳ روز آینده مواج  متلاطم است.  امروز خلیج فارس و روز سه شنبه و چهارشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نیز مواج و متلاطم خواهد بود.

پاسخ دادن