تشییع با شکوه دکتر محمد امین جبلی شهید راه علم و دانش

دکتر محمد امین جبلی شهید راه علم و دانش که در ماجرای هواپیما به شهادت رسیده بود صبح دوشنبه با حضور جمع کثیری از مردم و جامعه دانشگاهی کشور از مسجد گیاهی تجریش تشییع و در جوار امامزداه صالح به خانه ابدی پیوست .

تهران- اقتصادبرتر- 30 دی 98

به گزارش #اقتصادبرتر، در مراسم تشییع با شکوه دکتر محمد امین جبلی علاوه بر خانواده ، بستگان ، جمعی از اهالی علم و فرهنگ ، اساتید دانشگاه و دانشجویان همکلاسی وی حضور داشتند. تشییع کنندگان در مسجد گیاهی ابتدا در کنار  پیکیر این شهید بزرگوار زیارت عاشورا خواندند سپس پیکر وی را تا حرم امامزاده صالح تجریش بر دوش تشییع کردند و ضمن خواندن نماز بر پیکر وی ، پیکرش را در مجاورت حرم امامزاده به خاک سپردند.

 

در این مراسم دکتر محمد جبلی پدر شهید و مادر وی طی سخنانی از ابراز همدردی های مردم با خانواده جبلی و حضور با شکوه جامعه دانشگاهی کشور در مراسم تشییع دکتر محمد امین تشکر و قدردانی کردند .

تشییع کنندگان که در فراق محمد امین اشک بر چهره داشتند ، شهادت وی را حزن انگیز و ناباورانه خواندند. همکلاسی های محمد امین و دوستان وی که حضور با شکوهی در مراسم داشتند ضمن توصیف ویژگی های شخصیتی وی ، تلاش وافر محمد امین در کسب علم و دانش را ستودند و جملگی از وی بعنوان دانشجویی پر تلاش ، دوست داشتنی و خیر یاد کردند که توانسته بود بر طیفی از جوانان همراه خود تاثیر بسزا داشته باشد. محمد امین که دوره دکترا را در ایران گذرانده بود جهت کسب تخصص در رشته قلب به دانشگاه تورنتو کانادا رفته بود و برنامه داشت پس از اخذ فوق تخصص خود جهت خدمت به ایران  بازگردد.

پاسخ دادن