تصمیمات جدید حقوقی ها برای بورس

کاهش ۵۰ درصدی کارمزد سازمان بورس

 در جلسه مسئولین بورس با حقوقی های بزرگ بازار سرمایه مقرر گردید صف های فروش جمع آوری شود و هر حقوقی قرار شد از یک صنعت حمایت کنند.

تهران – اقتصادبرتر –  ۳ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، تصمیمات مهم نشست امروز: تقسیم وظایف برای جمع آوری صف فروش در صنایع مختلف / رایزنی بانک‌ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی برای جمع‌آوری سهام عدالت

 مقرر گردید صف های فروش جمع آوری شود و هر حقوقی قرار شد از یک صنعت حمایت کنند.

 بانک‌ها نیز موظف شدند سهام عدالت عرضه شده در بازار را جمع‌آوری کنند. همچنین بانک‌ها برای جمع‌آوری سهام عدالت در حال رایزنی با وزارت امور اقتصاد و دارایی هستند، از این رو تکلیف سهام عدالت ظرف یک تا دو روز آینده مشخص می‌شود.

 افزایش سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت، تا ۱۵ درصد، و همچنین صندوق‌ها امکان دریافت اعتبار برای سهام عدالت داشته باشند.

 ۲۰ سهم مهم و لیدری که قرار است فردا حمایت شوند:
فارس،فولاد،فملی،وغدیر،حکشتی،وتجارت،پارسان،تاپیکو،رمپنا،فخوز،وبصادر،شپنا،اخابر،صبا،ومعادن،وامید،کچاد،وسپه، کچاد و شستا

از طرف نهاد ناظر و سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، حسن قالیباف‌اصل، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، محمود گودرزی، معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران محمد حسن ابراهیمی سروعلیا، عضو هیئت مدیره معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران،
و از طرف بازار سرمایه و حقوقی‌ها، مدیران‌عامل صندوق‌های بزرگ بازار سرمایه و شرکت‌های تامین سرمایه‌ از جمله تامین سرمایه تمدن، سپهر، امین، کاردان، مسکن و در عین حال از طرف کارگزاری‌ها، مدیران کارگزاری‌های بانک تجارت، رفاه، آینده و مفید حضور داشتند.

۲۵ شخصیت حقوقی شامل صندوقهای بزرگ و شرکتهای تامین سرمایه و حقوقی های بزرگ مجموعه های نهادی و بانکی، مامور جمع آوری کامل صفهای فروش این سهم ها شدند:

« شپنا، شبندر، شستا، اخابر، خودرو، خساپا، فارس، فولاد، فملی، وغدیر، وتجارت، پارسان، تاپیکو، رمپنا، فخوز، وبصادر، صبا، ومعادن، وامید، کچاد، وسپه»

2 نظر از مردم

  1. چیزی که در این خبر مشخص نیست این است که چه کسی یا کسانی این اشخاص حقوقی و نهادها را موظف به جمع کردن صف فروش کرده است؟؟ که امروز هیچ تاثیری را دربازار شاهد نبودیم. بنابراین شاید بشود گفت که صرفا یک جلسه هم اندیشی برای رصد کردن شرایط و احتمالا تداوم این روند بوده است.

    • با سلام خدمت شما مخاطب گرامی،
      جهت اطلاع شما و سایر عزیزان: امروز حقوقی‌ها به بهترین نحو به وظیفه‌ای که بر دوششون گذاشته شده بود عمل کردن و بالغ بر ۶۸۰۰ میلیارد تومان صف‌های فروش سهم‌های مختلف رو جمع کردن. اما تا وقتی این صف‌نشینان هراسان وجود دارند این وضع ادامه خواهد یافت و البته طی چند روز حمایت دستوری انشاالله بازار به روند واقعی خود بازخواهد گشت. قطعاً نباید انتظار رشد شارپ را داشت چون همچنان عده‌ای مترصد کوچکترین فرصتی برای مثبت شدن و فرار از بازار هستند لذا رشد آهسته و پیوسته خواهد بود. ضمن اینکه بانک مرکزی حقوقی‌ها را موظف کرده برای انجام هر کاری زیر نظر بانک مرکزی فعالیت کنند و بدون هماهنگی حق انجام هیچ کاری نخواهند داشت. مهمترین مشکل کنونی بازار جمع شدن صف فروش شستا و حمایت از این سهم مهم و بزرگ بازار است که امید است به زودی سازمان تأمین اجتماعی و وزارت رفاه برای آن چاره‌ای بی‌اندیشند و حمایت‌های سنگین‌تری از سهم داشته باشند. ضمناً ایمیدرو به زودی بخش عمده‌ای از حمایت بازار را بر عهده خواهد گرفت و انشاالله در آینده‌ای نزدیک بازار تغییر رنگ خواهد داد.

پاسخ دادن