تصویب دو طرح ضد ایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا طرح «شفافیت دارایی‌های مقامات ایران» را با ۲۸۹ رای موافق در برابر ۱۳۵ رای مخالفت تصویب کرد.

تهران – قتصاد برتر – ۲۳ آذر ۹۶

کمیته مقررات مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران، دو طرح ضد ایرانی و مغایر با برجام شفافیت مالی و خرید هواپیما را تصویب کرد.

دو طرح «قانون شفافیت دارایی های مقامات ایران» موسوم به H.R. 1638 و همچنین «قانون افزایش نظارت بر دسترسی ایران به اعتبارات مالی» مربوط به ممنوعیت فروش هواپیما به ایران موسوم به H.R. 4324 با هشت رای موافق در برابر چهار رای مخالف در کمیته مقررات مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

«قانون شفافیت دارایی های مقامات ایران»،«استیو منوچین» Steven Mnuchin وزیر خزانه داری آمریکا را به ارائه گزارشی درباره دارایی های مقامات جمهوری اسلامی ایران ملزم می کند.

«قانون افزایش نظارت بر دسترسی‌های ایران به اعتبارات مالی» نیز شرایط را برای خرید هواپیماهای مسافربری از شرکت هایی که در آمریکا مشغول به فعالیت هستند دشوارتر می کند.

با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در امریکا، واشنگتن سیاست های خصمانه تری علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است.

دولت و کنگره آمریکا، همواره برخلاف مفاد برجام تحریم‌های یکجانبه‌‌ای را ضد ایران اعمال می کنند.

توافق هسته‌ای ایران و گروه پنج به علاوه یک (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین، آمریکا و آلمان) از ژانویه ۲۰۱۶ اجرایی شده است اما دولت آمریکا به عنوان یکی از اعضای این گروه همواره آن را نقض می کند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا همواره بر خلاف مواضع طرف های دیگر برجام، برنامه جامع اقدام مشترک را توافقی وحشتناک خوانده و خواستار برهم زدن آن است، اما جهان مخالف این اقدام خصمانه رئیس جمهوری آمریکا است

*باشگاه خبرنگاران

پاسخ دادن