تصویب لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین المللی کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین المللی کار در هیأت دولت خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ آذر ۹۹

به گزارش اقتصادبرتر، محمد شریعتمداری با بیان اینکه بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سیصد و سی و هشتمین جلسه هیأت دولت، لوایح الحاق به هفت سند مصوب سازمان بین‌المللی کار بررسی و تصویب شد، گفت: این لوایح برای ادامه تشریفات قانونی به مجلس شواری اسلامی تقدیم می‌شوند.  اصلاحیه ۱۹۸۶ اساسنامه سازمان بین المللی کار از جمله این لوایح است، مقاوله نامه مشاوره سه جانبه (شماره ۱۴۴)، مقاوله نامه بازرسی کار (شماره ۸۱)، مقاوله نامه ایمنی و بهداشت در معادن (شماره ۱۷۶)، مقاوله نامه حداقل سن کار (شماره ۱۳۸)، مقاوله نامه آمارهای کار (شماره ۱۶۰) و مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی (شماره ۱۵۵) عناوین این لوایح هستند.

شریعتمداری اظهار داشت: این لوایح پس از بررسی‌های کارشناسی و تبیین ضرروت های موجود به منظور حفظ و صیانت از جامعه کارگری و کارفرمایی کشور و لزوم ارتقای موازین و مقررات کار و با توجه به اهمیت اجرای اصل سه جانبه گرایی و تعمیق تعاملات با شرکای اجتماعی دولت، با مشارکت و همکاری دستگاه‌های ذی ربط و بهره گیری از نظرات تشکل‌های عالی کارگری و کارفرمایی تهیه و پیشنهاد شده است.

به گفته این مقام مسئول مقاوله نامه‌ها دارای مفاد مهمی راجع به مشاوره‌های سه جانبه مربوط به مصوبات سازمان بین المللی کار، ساختار و تنظیمات مربوط به بازرسی کار و ایمنی و بهداشت کار، حمایت از کودکان و نوجوانان بدو ورود به سن کار و نظام جامع آمارهای کار است. این لوایح در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ می‌شوند.

پاسخ دادن