تظاهرات گسترده در ایالت‌های مختلف آمریکا

در حالیکه کشورهای مختلف جهان در انتظار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، در داخل آمریکا هواداران نامزدها به خیابان‌ها آمده و علیه نامزد مخالف خود شعار می‌دهند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ آبان ۹۹

در نیویورک تظاهر کنندگان که تا پاسی از شب در خیابان‌های منهتن بودند و نتیجه را از تلویزیون‌های میدان تایمز اسکوئر منهتن دنبال می‌کردند، شعار می‌دادند ” ما نمی توانیم ۴ سال دیگر ترامپ را تحمل کنیم. ” تظاهر کنندگان در نزدیکی کاخ سفید در واشنگتن علیه تبعیض نژادی شعار دادند و گفتند : آمریکا جای فاشیست نیست.

در فلوریدا لاتین تبارهای طرفدار ترامپ، پیروزی اعلام کردند و پیروزی ترامپ را به وی تبریک گفتند. ( در حالیکه هنوز نتیجه انتخابات در ایالات کلیدی مشخص نشده است.)

در لس آنجلس بسیاری از مردم گفتند، ما به‌دنبال آرامش در آمریکا هستیم و با هرگونه خشونت و تهدید نامزد‌های علیه یکدیگر مخالف هستیم.

در سیاتل آمریکا، تظاهر کنندگان با پلیس درگیر شدند و مخالفان ترامپ گفتند خواستار کاهش بودجه پلیس هستند تا پلیس نتواند سیاهپوستان بیشتری را بکشد. در بسیاری از تظاهرات‌هایی که در مخالفت با ترامپ برگزار شد، سیاهپوستان فریاد می‌زدند ” زندگی سیاهپوستان آمریکا مهم است. “

فضای عمومی در آمریکا بشدت علیه ترامپ است و حتی برخی که به ترامپ رای داده اند می‌ترسند که رای خود را علنی کنند.

جامعه آمریکا کاملا دو قطبی ترامپ، بایدن شده است و این موضوع باعث شرکت شمار بیشتری از مردم در انتخابات شده است. بسیاری از تحلیلگران سیاسی دو قطبی شدن جامعه مسلح آمریکا را خطرناک می‌دانند و معتقدند هر کس پیروز این انتخابات شود با جمعیت قابل توجهی که نیمی از جمعیت آمریکا است مواجه خواهد بود که مدیریت آنها ساده نخواهد بود و به عبارتی نتیجه انتخابات هر چه باشد نخواهد توانست آب بر آتش جامعه دو قطبی آمریکا بریزد.

پاسخ دادن