آمار واقعی مبتلایان به کرونا در جهان

کرونا؛ جان‌باختن ۶۳۰ نفر در نیویورک تنها در یک روز

یک مطالعه انجام شده در آلمان می گوید ، آمار رسمی تعداد افراد مبتلا به کرونا در کشورهای جهان بسیار بیشتر از چیزی است که اعلام شده است

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر بنقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک ، مطالعه ای که در دانشگاه گوتینگن (آلمان) انجام شده می گوید ، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا بیش از ۱۰ میلیون نفر، در اسپانیا بیش از ۵ میلیون، در ایتالیا حدود سه میلیون و در انگلیس حدود دو میلیون نفر می باشد.

بگزارش لنست محققان برای شناسایی تعداد واقعی بیماران مبتلا به کرونا ویروس از تخمین میزان مرگ و میر کوید -۱۹ و میانگین زمان عفونت تا مرگ استفاده کردند. طبق نتیجه گیری آنها، از اواخر ماه مارس، تنها ۶ درصد از کل افراد آلوده در جهان شناسایی شدند. تشخیص ناکافی و اقدام دیر هنگام کشورها ، این مسئله را روشن می کند که چرا در بعضی از کشورها تعداد قربانیان همه گیری اینقدر زیاد است و مقیاس واقعی این بیماری دست کم گرفته می شود. محققان آلمان را به عنوان استاندارد در نظر گرفتند، جایی که طبق برآوردهای آنها حدود ۱۵٫۶ درصد و کره جنوبی که تقریبا ۵۰ درصد افراد آلوده به این ویروس شناسایی شده اند. علاوه بر این، در ایتالیا و اسپانیا، جایی که میزان مرگ و میر بر اثر کرونا بالاست به ترتیب تنها ۳٫۵ و ۱٫۷ درصد از کل مبتلایان شناسایی شده اند. در ایالات متحده و بریتانیا که مقامات بهداشت عمومی مورد انتقاد قرار گرفتند، به ترتیب ۱٫۶ و ۱٫۲ درصد از کل آلوده شدگان در این کشور شناسایی شدند.

براساس آخرین آمار رسمی، تعداد مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون و ۳۴۷ هزار نفر رسیده است، تقریبا ۷۵ هزار نفر جان خود را از دست داده اند و ۲۸۶ هزار نفر نیز بهبود یافته اند.

پاسخ دادن