تعرفه آزاد تجارت با اوراسیا درحال پیگیری است

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه رشد صادرات را در گرو توجه به تولیدات داخلی دانست و گفت: تعرفه آزاد تجارت با اوراسیا درحال رایزنی است.

تهران – اقتصادبرتر –  ۱۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  مهر، سید رسول مهاجر ظهر چهارشنبه در جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولتی با تاکید بر تمرکز بر صادرات برای جهش تولید در سال جهش تولید، اظهار داشت: توجه به تولید داخلی منجر به رشد صادرات خواهد شد. وی با اظهار اینکه برای رشد صادرات باید اسناد تعرفه‌های ترجیهی را با کشورهای همسایه و تعرفه آزاد را با دیگر کشورها امضا و برقرار کنیم، با اشاره به تعرفه ترجیهی با اوراسیا افزود: مذاکرات برای تعرفه آزاد بین کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و ایران شروع شده و به زودی این مسأله محقق خواهد شد.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به همسایگی مازندران با کشورهای عضو و اتحادیه اوراسیا تصریح کرد: تصویب تعرفه آزاد سبب رشد صادرات کشاورزی و لبنی از استان مازندران خواهد شد. مهاجر با بیان اینکه طی یکسال گذشته ۹۰ درصد محصولات کشاورزی مازندران با تعرفه ترجیهی به روسیه صادر شده است، تصریح کرد: با اعمال تعرفه آزاد تجارت و صادرات محصولات به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا رشد قابل توجهی خواهد گرفت.  وزارت خارجه آماده هرگونه همکاری برای توسعه تجارت در مازندران است، این استان ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خوبی برای صادرات محصولات مختلف دارد.

پاسخ دادن