تعیین سرنوشت کرونا در هتل ارم

تعیین سرنوشت کرونا در هتل ارم

مرحله کارآزمایی انسانی واکسن کرونای ایرانی با تزریق روی ۵۶ نفر از داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ سال در هتل ارم بزودی آغاز شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر  به نقل از صدا و سیما ،  محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) چندی قبل از شروع آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا در هفته اول دی‌ماه خبر داد.
طبق گفته‌های وی، این واکسن را شرکت دارویی شفافارمد که زیرمجموعه بنیاد برکت محسوب می‌شود ساخته است. حالا که قرار است این واکسن از اول دی‌ماه در هتل ارم به ۵۶ نفر افراد داوطلب تزریق شود.

داوطلبان باید از یک هفته تا یک ماه در هتل بمانند تا نتیجه تزریق یا عوارض واکسن مشاهده شود.
یکی از اعضای تیم مطالعه می‌گوید انجام چنین کارهایی در هتل‌ها یک اقدام کاملا عرفی است چرا که داوطلب‌ها باید از محیط بیمارستان دور بوده و به‌هیچ‌وجه با هیچ بیماری در ارتباط نباشند.
داوطلبان پس از تزریق هم باید برای یک هفته در هتل بمانند تا نتیجه تزریق یا عوارض واکسن مشاهده و بررسی شود. البته این امکان وجود دارد که مدت اقامت این ۵۶ نفر بیشتر هم بشود؛ یعنی مثلا آنها مجبور شوند تا یک ماه مهمان هتل باشند.
این مرحله حداقل دو ماه طول می‌کشد و در این بین چندبار نتایج آزمایش از نظر میزان ایمنی خونی، سلولی و… بررسی می‌شود و نتایج هربار برای سازمان غذا و داروی ایران فرستاده می‌شود.
این داوطلبان به مدت یک سال هم در بازه‌های زمانی مختلف پیگیری می‌شوند تا اگر مشکلی پیدا کردند به آن رسیدگی شود.
به گفته متخصصان، انجام چنین کارهایی در هتل‌ها یک اقدام کاملا عرفی و جهانی است و اصلا اینطور آزمایش‌ها در بیمارستان انجام نمی‌شود «چراکه داوطلب‌ها باید کاملا از محیط بیمارستان دور باشند و به‌هیچ‌وجه با هیچ بیماری در ارتباط نباشند، ضمن اینکه آنها بیمار نیستند و باید تا جای ممکن شرایط زندگی راحتی برایشان فراهم شود.

از نظر امکانات هم تمام امکانات لازم در هتل فراهم خواهد شد و هتل از قبل کاملا تجهیز می‌شود.» گویا نتیجه آزمایش‌ها به صورت دائمی و مستمر به ناظران داده می‌شود تا به طور کامل در جریان نحوه برگزاری آن باشند. داوطلبان هم برای مدت طولانی رصد خواهند شد تا از هر نظر بررسی شوند. دکتر صالحی در نهایت آرزو می‌کند که این تلاش‌ها به ثمر برسد و تیم پزشکی این آزمایش خبرهای خوبی برای مردم داشته باشند.

شمارش معکوس تا انجام نخستین آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی

پاسخ دادن