تغییر روند صنعت خودرو به‌سمت شخصی‌سازی

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت بر دانش‌بنیان کردن صنعت خودرو تأکید کرد و اظهار داشت: تولید هر خودرو ۱.۷ شغل ایجاد می کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۳ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت صمت، منوچهر منطقی در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه صنایع و معادن ایران افزود: با تولید ۱.۵ میلیون خودرو در سال ۱۴۰۱ در کشور ۲.۵ میلیون شغل ایجاد می شود که ۱۷ درصد آن مستقیم و ۸۳ درصد آن غیر مستقیم است.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت به راهبرد صنعتی وزارت صمت در حوزه خودرو پرداخت و ضمن ارائه مقدمه‌ای بر نقشه راهبردی صنعت خودرو، به اهمیت این صنعت، نقش و راهبرد کشورهای مختلف مانند هند، چین، آفریقای شمالی و مالزی اشاره کرد.

منطقی ادامه‌داد: چالش های پیش روی صنعت خودرو، قیمت، کیفیت و دانش بنیان کردن صنعت خودرو، استفاده از فناوری های جدید در برقی سازی خودرو جهت کاهش فاصله فناوری با دنیا و استفاده کامل از فرصت های بین المللی جهت اکتساب فناوری است.

وی با تأکید بر قواعد بنیادین حاکم بر استراتژی‌های کشورهای مختلف در این حوزه، گفت: تأکید بر قابلیت در زنجیره ارزش و رشد پایدار، ایجاد زیست‌بوم، هدف‌گذاری برای دسترسی به سهم بازار جهانی، همکاری‌های بین‌المللی و گذار از خودروهای احتراقی به خودروهای برقی از جمله موارد مهمی بودند که در نقشه راه کشورهای مختلف به چشم می‌خورد.

پاسخ دادن