تغییر کارخانه مونتاژ رنو به کارخانه بازیافت

اقتصاد برتر

شرکت خودروسازی رنو فرانسه با تغییر کاربری، یکی از کارخانه‌های تولید خودرو را به مرکز بازیافت خودرو تبدیل می‌کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۷ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، رنو تولید خودرو نو در کارخانه فلینز Flins خارج از شهر پاریس را متوقف کرده و از سال ۲۰۲۴ این کارخانه به مرکز تعمیر، بازسازی، بازیافت و تحقیق تبدیل می‌شود. با این کار کارگران این مجموعه می‌توانند مشاغل تمام وقت خود را حفظ کنند. البته به نظر می‌رسد منظور از بازیافت، بیشتر بازسازی خودروهای دست دوم اجاره داده شده به مشتریان به روش لیزینگ باشد. گروه خودروسازی رنو فرانسه که در حال حاضر یک شرکت زیان ده است، برنامه ریزی کرده است که ۳۰۰۰ نیروی انسانی خود را تا سال ۲۰۳۰ در مشاغلی مشغول نماید که حاصل تغییر کاربری در فعالیت‌های امروزی است. با این کار هم می‌تواند سایت‌های تولیدی را از معرض نابودی نجات دهد. ژان دومنیک سنارد رئیس هیأت مدیره رنو در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت: دیگر حفظ وضع موجود ممکن نیست، ما نمی توانیم دست روی دست بگذاریم.

رنو مدتی است که برای رسیدن به سودآوری دست و پا می‌زند و نمی تواند به فروش قبل از شیوع کرونا بازگردد. امسال هم اعلام شده که در سرتاسر فرانسه ۴۶۰۰ نیروی انسانی را تعدیل خواهد کرد و این بخشی از برنامه کاهش هزینه ۲ میلیارد یورویی (۲٫۴ میلیارد دلاری) رنو در سال جاری است. اتحادیه‌های کارگری هم می‌گویند که پیشنهاد آنها برای حفظ بعضی از فعالیت‌های در کارخانه‌های مونتاژی برای حفظ مشاغل در درازمدت مورد موافقت قرار نگرفته است. کارخانه فلینز تا سال ۲۰۲۴ به تولید خودروی برقی مدل زوئی که بسیار پرطرفدار است ادامه خواهد داد.

در همین اثنا، تغییرات کاربری این کارخانه بتدریج انجام می‌شود. در این مرکز علاوه بر بازیافت خودروهای دست دوم را گرفته دستی به روی آن می‌کشند و برای مصرف دوباره راهی بازار می‌کنند. همچنین در بخشی از این کارخانه نوسازی و بازسازی شده بخشی را به تحقیقات بر روی نوآوری‌های باتری و بخشی دیگر را به بازیافت قطعات خودرو اختصاص خواهند داد.

پاسخ دادن