تلاش‌های زیست محیطی ایران خودرو قابل ستایش است

تلاش‌های زيست محيطی ايران خودرو قابل ستایش است
اقتصادبرتر

معاون مدیرکل و سرپرست اداره محیط زیست شهر تهران با بیان این که تمامی محصولات #ایران_خودرو منطبق با استانداردهای آلایندگی یورو ۴ تولید می شوند، تلاش‌های زیست محیطی ایران خودرو را قابل ستایش خواند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایکوپرس، مسعود زندی در نشستی با مدیر مسئولیت پذیری ایران خودرو، با تاکید بر اهمیت مدیریت صحیح بخش‌های مرتبط با محیط زیست از جمله فاضلاب های صنعتی و پسماند در واحدهای صنعتی گفت: در حوزه صنعت خودرو علاوه بر موارد فوق استانداردسازی خودروها اصلی ترین محور مورد توجه ما است.
زندی افزود: در ایران خودرو اقدامات بسیار مفیدی انجام شده است، فاضلاب‌های صنعتی به درستی تصفیه می‌شود و خروجی‌ها طبق استانداردهای زیست محیطی است. در این شرایط استفاده از پساب خروجی تصفیه شده قابلیت استفاده دارد که کاهش مصرف منابع آب را به دنبال داشته است.
سرپرست اداره محیط زیست شهر تهران با بیان این که در همه حوزه ها از جمله بازیافت لجن در سالن‌های رنگ و مدیریت عملیاتی پسماند اقدامات بسیار خوبی انجام شده که می‌تواند برای سایر خودروسازان الگو باشد افزود: در حوزه آب و انرژی نیز اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است. ایران خودرو می تواند الگویی برای رونق تولید و کاهش مصرف انرژی باشد.
زندی تصریح کرد: ‌انتظاری به جز این از ایران خودرو نمی توان داشت،‌ این شرکت افتخاری برای صنعت کشور و تمامی مردم است.
وی در عین حال تاکید کرد: انتظارات سازمان حفاظت محیط زیست فراتر از قوانین و مقررات و معطوف به کاهش مصرف انرژی مرتبط به تغییر اقلیم است. ما باید به سمتی حرکت کنیم که با مستندسازی کاهش مصرف انرژی و تولید کربن نشان دهیم که چقدر در کاهش گازهای گلخانه ای موفق عمل کرده‌ایم.
زندی با اعلام آمادگی برای حمایت از ایران خودرو و پیگیری انتظارات این خودروساز گفت: عملکرد ایران خودرو در حوزه های مرتبط با محیط زیست واقعا خوب بوده و امیدواریم با ادامه این روند شاهد تحولات بیشتری در حوزه محیط زیست باشیم.
در این نشست مدیر مسئولیت پذیری ایران خودرو نیز از برقراری رویکردی نو در ارتباط با فعالیت های زیست محیطی در ایران خودرو خبر داد و گفت: ما منتظر ابلاغ و یا اخطاری از سوی سازمان های ناظر محیط زیست نمی مانیم و به صورت داوطلبانه نقاط بهبود را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی می کنیم.
نادره رضایی با اشاره به اقدامات گسترده ای که در ایران خودرو در مسیر دستیابی به اهداف زیست محیطی صورت گرفته اظهار کرد: در بخش های مختلف ایران خودرو از جمله سالن های رنگ، خدمات شهری، مدیریت انرژی و عمران اقدامات ارزشمندی انجام شده و نتایج خوبی کسب شده است.
وی تصریح کرد: افکار خلاقانه معطوف به بهبود مستمر در تمامی حوزه های ایران خودرو وجود دارد به گونه ای که اقدامات زیست محیطی و مسوولانه انجام شده، علاوه بر اثربخشی در روند فعالیت های این شرکت و کاهش هزینه، با ایجاد امکاناتی مانند درمانگاه و یا باشگاه ورزشی، بار زیادی را از دوش جوامع محلی و همجوار برداشته است.
رضایی ادامه داد: با این که پیشران تحریم های ظالمانه، صنعت خودرو کشور بوده اما ما همچنان جلو می رویم و به فکر توسعه و بهبود هستیم.
وی افزود: ایران خودرو مجموعه عظیم، پیشرو و پرتوانی است که به دنبال رقم خوردن اتفاقات خوب در حوزه محیط زیست است که امیدواریم سیاست گذاران با تسهیل بستر، این خودروساز را یاری کنند. ایران خودرو می تواند به عنوان الگویی برای سایر شرکت های صنعتی مطرح باشد.
گفتنی است، در این جلسه دستارودهای محیط زیست،‌ اقدامات موثر زیست محیطی در سه حوزه آب،‌ خاک و هوا تشریح شد. حوزه سازگاری فرآیندهای تولید با محیط زیست، استقرار سیستم ایزو ۱۴۰۰۰ و مدیریت محیط زیست و تعامل با جامعه، از محورهای گزارش ارایه شده بهسر پرست اداره محیط زیست شهر تهران بود.
پس از این نشست سرپرست اداره محیط زیست به اتفاق هیات همراه از مرکز تست آلایندگی خودرو، تصفیه‌خانه بهداشتی و صنعتی و مرکز بازیافت ایران خودرو بازدید کردند.

پاسخ دادن