تلاش برای افزایش نرخ دلار از طریق انتشار اخبار جعلی

دلار بانک مرکزی
اقتصاد برتر

عده‌ای با انتشار نقل قول‌های جعلی از رییس کل بانک مرکزی سعی در افزایش قیمت ارز دارند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی در مورد “وضعیت اقتصادی کشور” ، “هزینه بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی” و انتساب آن به دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی تلاش می کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.

روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تکذیب این گونه مطالب منتسب به دکتر همتی تاکید می کند اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سایت بانک مرکزی ، رسانه های رسمی کشور و اینستاگرام ایشان منعکس می شود. لذا مردم و رسانه ها توجهی به این خبرسازی های هدفدار نکنند و مطلع باشند هر خبری مرتبط با رییس کل بانک مرکزی ابتدا در سایت بانک مرکزی و رسانه های رسمی منتشر می شود و نه کانالهای بی نام و نشان!

به گزارش اقتصاد برتر، تمامی اخبار جعلی منتشر شده از زبان عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، دارای مفهوم کلی در جهت القای پیام وضعیت نامطلوب دخایر ارزی بانک مرکزی ایران و تلاش این بانک برای جبران کسری بودجه و ذخایر پولی است. یک مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی در این خصوص گفت: طبیعی است که قرارگاه جنگ روانی علیه اقتصاد کشور، که در بیرون از مرزها قرار دارد از کاهش قیمت ارز و شکستن حباب های دروغین آن به شدت عصبانی هستند و این جنگ روانی و ماشین جعل خبر برای مقابله با این روند تدارک و تشدید شده است.

پاسخ دادن