تلاش دولت سوئیس برای یافتن مسافران انگلیس

به علت شیوع ویروس کرونای انگلیسی سوئیس در جستجوی هزاران مسافری است که از انگلیس به این کشور سفر کرده اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۳ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، ادارات ذیربط در سوئیس روز دوشنبه برای جلوگیری از شیوع ویروس انگلیسی دستور قرنطینه مسافران انگلیسی را که برای ورزش اسکی به کوهستان‌های سوئیس سفر کرده اند؛ صادر کرد. بر اساس تصمیم دولت سوئیس هر کسی که از ۱۴ دسامبر از انگلیس به این کشور سفر کند باید به مدت ۱۰ روز در قرنطینه باشد.

از ۱۴ دسامبر تا یکشنبه شب که لغو همه پرواز‌ها از انگلیس صادر شد؛ ۹۲ پرواز از انگلیس به مقصد سوئیس صورت گرفت و تنها در فرودگاه ژنو روز‌های شنبه و یکشنبه ۳۵۰۰ پرواز انجام گرفت. مقامات سوئیس از ۱۰ هزار مسافر انگلیسی سخن می‌گویند. وزارت بهداشت سوئیس اکنون از همه شرکت‌های هواپیمایی در این کشور خواست که اسامی مسافران را به این وزارتخانه بدهد. به دلیل همه گیری ویروس کرونا مدت‎هاست همه مسافرانی که وارد خاک سوئیس می‌شوند باید پرسشنامه‌ای را پر و نشانی محل اقامت خود را در سوئیس اعلام کنند.

ادارات بهداشت هر ایالت موظفند این مسافران انگلیسی و همچنین کسانی که با این افراد در ارتباط بوده اند را جستجو و پیدا کنند. شمار مبتلایان در سوئیس به نسبت جمعیت این کشور با بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا روبروست. پزشکان و متخصصان سوئیسی مدتهاست که هشدار می‌دهند اقدامات دولت در مبارزه با کرونا بسیار ناچیز بوده و ظرفیت بیمارستان‌ها از مرز خود گذشته است.

پاسخ دادن