تلاش طلا برای رسیدن به ۱۸۰۰ دلار

10 جریان اقتصادی تأثیر‌گذار سال 2020 بر بازار طلا

پس از افزایش قیمت ها در هفته گذشته و دست یابی طلا به سطح ۱۷۶۵ دلار انتظار می رود که در هفته پیش رو طلا برای دست یابی به ۱۸۰۰ دلار تلاش خواهد کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از طلا، انتظار می رود پس از افزایش قیمت ها در هفته گذشته و رسیدن طلا به سطوح جدید قیمت در هفته آینده نیز افزایش قیمت طلا را شاهد باشیم.

دلیل این افزایش قیمت طلا از بین رفتن دوباره ریسک پذیری در بازار می باشد. پس از اعلام سازمان بهداشت جهانی مبنی بر افزایش آمار مبتلایان ریسک پذیری در میان سرمایه گذاران از بین رفت و دوباره به سمت طلا بازگشتند.

دلیل دیگر این افزایش قیمت ها را نیز می توان پیش بینی تورم درآمریکا و دیگر کشور های جهان دانست. بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند که طی ماه های آینده نرخ تورم بسیار بالا خواهد رفت و این موضوع نه تنها خود باعث افزایش قیمت طلا می شود بلکه نگرانی از به وجود آمدن آن در حال حاضر نیز قیمت فلز زرد را افزایش می دهد.

در هفته آینده طلا تلاشی سخت را برای رسیدن به ۱۸۰۰ دلار در پیش رو دارد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان موفق به دستیابی به آن نخواهد شد. اما برخی از کارشناسان به ۱۸۰۰ دلاری شدن طلا در روز های آینده بسیار خوش بین هستند. بهرحال باید تا روز دوشنبه و باز شدن در های بازار صبر کرد تا بتوان پیش بینی بهتر و دقیقی تری از روز های آینده هفته ارائه کرد.

پاسخ دادن