تلفات و خسارات سنگین طوفان مرگبار در ایران

طوفان مرگبار در چند روز گذشته در استان های مختلف ایران دستکم ۵ کشته به جای گذاشت و خسارات سنگینی به بار آورد.

تهران – اقتصاد برتر –  ۱۰ تیر ۱۴۰۰

  • تهران

رئیس پلیس راه تهران بزرگ اعلام کرد: روز پنجشنبه در اثر توفان تصادف یک دستگاه تریلی با ۹ خودرو سواری در جاده قم سه کشته و ۱۱ مجروح برجا گذاشت.

طوفان در جاده قم سبب تصادف زنجیره ای شد. این طوفان سهمگین عامل تصادف کامیون با ۹ خودرو در مسیر فشافویه شد و سه کشته و ۱۱ زخمی برجا گذاشت.

  • مراسم اختتامیه هفته المپیک به دلیل باد و طوفان شدید نیمه تمام ماند.

مراسم اختتامیه هفته المپیک و شعر ایرانی که با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، برگزار می شد ، بخاطر وزش باد و طوفان شدید نیمه تمام ماند و مسئولان نیز مجبور به ترک محل مراسم شدند. شدت وزش باد به حدی بود که بنرهای مربوط به مراسم محل نصب‌شان جدا شدند و حتی گروه موسیقی نیز نتوانست برنامه خود را اجرا کند.

  • سیستان و بلوچستان

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هفته گذشته وزش باد شدید با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید. محمود دیانتی در زاهدان اظهار داشت: وزش باد شدید با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید. وزش این باد شدید موجب خیزش گرد و خاک و کاهش شعاع دید افقی به ۱۵۰۰ متر در محدود فرودگاه این شهر شده است. معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان  سیستان  و بلوچستان افزود: در زهک از دیگر شهرهای شمال استان نیز بیشینه سرعت وزش باد به حدود ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به ۱۵۰۰ متر کاهش داد.

پاسخ دادن