تمام پروازهای چارتری اربعین حذف شد

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بلیت هواپیما با قیمت بازار سیاه به فروش می‌رود؛ برای جلوگیری از سوء استفاده چارترکنندگان تمام پروازهای چارتری اربعین حذف شد و مسافران بلیت‌های کربلا را با نرخی که اعلام می‌شود خریداری کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، سید عبدالرضا موسوی افزود: یکی از معضلات اصلی شرکت‌های هواپیمایی، چارترکنندگان هستند و اکنون بلیت هواپیما در اکثر مسیرها با قیمت بازار سیاه به فروش می‌رود. چارترکنندگان از وضعیت اقتصادی شرکت‌ها سوء استفاده می‌کنند و تقاضا داریم که با مشارکت دولت و برنامه ریزی برای تقویت وضعیت اقتصادب ایرلاین ها ، فعالیت چارترکنندگان محدود شوند. در این باره با ایرلاین ها رایزنی شده است که از فروش مسیرها به چارترکنندگان خوددداری کنند اما ضعف اقتصادی ایرلاین‌ها مانعی جدی برای توقف فروش چارتری است.

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: با این حال تمام پروازهای چارتری اربعین حذف شد و به مسافران اعلام می‌کنیم بلیت را با نرخ مشخصی که  به زودی اعلام می‌شود مستفیم از سایت‌های هواپیمایی خریداری کنند. از دولت تقاضا داریم از ظرفیت کارشناسی فعالان حوزه صنعت استفاده شود نه افرادی که خدمات سفر را می فروشند. شرکت‌های هواپیمایی به دنبال ثروت اندوزی نیستند و می‌خواهند خدمات ارائه دهند. امروز از ۳۳۳ فروند هواپیمای مسافری فقط ۵۰ درصد فعال هستند که جدای از موضوع تحریم و موانع سر راه ورود قطعه، مشکلات اقتصادی در صنعت هوانوردی وجود دارد که ایمنی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه باید به دنبال راه حل برای بازگرداندن هواپیماها به سرخط پروازها باشیم، گفت: بلیت هواپیما بازار سیاه پیدا کرده است و دوره انتظار تهیه بلیت به دلیل زمین گیری تعداد هواپیماها بالا رفته است. بلیت فعلی هواپیما بر اساس نرخ بلیت ۲۵ هزار تومانی بسته شده است و معمولا حدود ۶۰ درصد هزینه هواپیماها از جمله هزینه‌های نشست و برخاست،خرید قطعات، خرید روغن، تایر، گریس، موکت و روکش هواپیما تا خرید نشریاتی که خلبان‌ها در پرواز نیاز دارند با دلار محاسبه می شود.

 موسوی متذکر شد: استاندارهای پذیرفته شده بین المللی باید در صنعت هوایی رعایت شود وگرنه امکان پرواز هواپیماها به کشورهای خارجی وجود ندارد و تمام این استانداردها با نرخ دلار است. صنعت هوایی در داخل ایران مظلوم واقع شده و حتی به شرکت فرودگاهها با نرخ ارز ای. تی. اس و بر اساس وزن هواپیما و تعداد پروازها با نرخ دلار پرداخت می شود . حتی پروازهایی که در فرودگاهای مشهد اهواز  و …. می نشیند بر اساس نرخ ارز رو معادل ریالی آن هزینه نشست و برخاست از ایرلاین گرفته می‌شود. در ۱۰ سال اخیر به دلیل حذف تعرفه‌های تخفیف فرودگاهی، هزینه‌های نشست و برخاست و پارک هواپیماها در فرودگاه ها ۷۰ برابر شده است.

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: در این شرایط قیمت بلیت نه برای ایرلاین نه برای مصرف کننده، اقتصادی نیست و یک ساعت صندلی پرواز با دلار ۳۴ هزار تومانی برای ایرلاین هزینه دارد اما با دلار ۲۴ هزار تومانی بلیت فروخته می‌شود. و از هر صندلی پرواز۱۱ درصد فقط برای عوارض پراخت می‌شود و این هزینه خارج از سهم پرداخت عوارض در هر بلیت به فرودگاه  است. بدهی شرکت های هواپیمایی به شرکت فرودگاهها، وزارت نفت و  سازمان هواپیمایی افزایش یافته است و ایرلاینها دچار زیان انباشه هستند. درباره جزئیات پرداخت عوارض بلیت به سازمان ها نیز ۱۱ درصد عوارض به هلال احمر، ۹ درصد مالیات، ۴ درصد عوارض ایمنی و ۴ درصد عوارض فرودگاهی به اضافه افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، وضعیت مالی ایرلاین ها را دچار مشکل کرده است.

پاسخ دادن