تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار تا ۱۵ آبان

رییس کل سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار ۱۳۹۶ تا ۱۵ آبان ماه (مهلت ارسال اطلاعات معاملات فصل تابستان) خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر -۷ شهریور ۹۶

سیدکامل تقوی نژاد با ابلاغ دستورالعمل مربوط به اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره ( ۳ ‌) ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار ۱۳۹۶ را تا ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۶ تمدید کرد.

گفتنی است، با اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، تغییرات دیگری نیز در برخی تبصره ها به وجود آمده که از آن جمله می توان به تبصره (۲) الحاقی به ماده ۸ اشاره کرد.

بر اساس این تبصره، مودیانی که از صورتحساب نوع اول، دوم و سوم موضوع ماده (۸) آیین نامه، برای فروش کالا یا ارایه خدمات خود به مصرف کننده نهایی استفاده می کنند، می توانند اطلاعات این قبیل صورتحساب ها را به صورت مجموع ارسال نمایند.

همچنین براساس اصلاح صورت گرفته در ماده ۱۴ این آیین نامه، در خصوص معاملاتی که (اعم از خرید یا فروش کالا یا خدمت) تا میزان پنج درصد حد نصاب معاملات کوچک موضوع تبصره (۱) ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات هستند، مشمولین ماده (۹) می توانند فهرست معاملات مذکور را به صورت مجموع ارسال کنند.

*ایبنا

پاسخ دادن