تمدید مهلت تکمیل مدارک برای واردکننده‌های خودرو

طبق اعلام سخنگوی وزارت صمت، بنا بر درخواست شرکت‌های متقاضی برای تکمیل مدارک مندرج در آیین‌نامه واردات خودرو، یک ماه به آن‌ها فرصت داده شد و اسامی شرکت‌های واجد شرایط واردات تا اخر مهر اعلام می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ مهر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایسنا، اوایل شهریور ماه بود که سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد آیین‌نامه واردات خودرو سه گروه را شامل می‌شود که پس از ارسال درخواست در مهلت مقرر یاد شده (۱۹ شهریور ماه)، حداکثر تا آخر شهریور ماه اسامی شرکت‌های منتخب اعلام خواهد شد. پس از تایید و اعلام شرکت‌هایی که الزامات آیین‌نامه واردات خودرو را با امتیاز بالاتری کسب کرده‌اند، واردات خودرو می‌تواند انجام شود. حال بنابر درخواست شرکت‌های واردکننده، با تایید این مقام در وزارت صمت، این مهلت تا پایان مهر ماه تمدید شده و براین اساس اسامی شرکت‌های واجد شرایط برای واردات، تا پایان مهر ماه اعلام خواهد شد.

امید قالیباف ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال  جلسات متعددی که با شرکت‌های واردکننده طی سه هفته اخیر به جهت  بررسی مدارک برگزار شد، در نهایت دو شرکت مرحله تکمیل الزامات قانونی را با موفقیت پشت سر گذاشته و برای الباقی این فرصت یکماه دیگر (از زمان مهلت تعیین شده قبلی که تا پایان شهریور ماه در نظر گرفته شده بود) تمدید شد و حداکثر تا پایان مهر ماه اسامی تمام شرکت‌های واجد شرایط اعلام خواهد شد. وزارت صمت با دقت، الزامات قانونی را از شرکت‌ها مطالبه خواهد کرد و توانمندترین شرکت‌های کشور که ارائه خدمات پس از فروش و انتقال فناوری را تضمین دهند، جهت واردات خودرو مجوز خواهند گرفت.

  • مذاکره برای سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل عمومی

سخنگوی وزارت صمت خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذارانی نیز جهت سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌نقل عمومی اعلام امادگی کرده‌اند که در حال مذاکره و اخذ مجوز هستند.

پاسخ دادن