تنها ۲ هزار اتوبوس در تهران فعال‌ هستند

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به کاهش درآمد بخش خصوصی از حمل و نقل عمومی گفت: بیش از نیمی از اتوبوس های شهر تهران فعال نیستند و این مساله موجب افزایش تراکم مسافران شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۳ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی موضوع اصلی مشکل حمل و نقل شهر تهران بود که با حضور شهردار برگزار شد. افزود: تعداد مسافران حمل و نقل عمومی تقریباً یک سوم شده اما برای جبران نقدینگی حرکتی نشده و قرار شد شهردار اصلاحیه ای بدهد تا در مشکل حمل و نقل عمومی مشکلات حل شود. دولت به رسیدگی به حمل و نقل عمومی علی رغم شعارها عمل نمی کند. بیش از نصف اتوبوس های تهران مربوط به بخش خصوصی است و اگر شرکت ها درآمد کافی نداشته باشند نمی توانند همه اتوبوس های خود را به کار گیرند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه فکر می‌کنید ۵ هزار اتوبوس در سطح شهر تهران فعال است، اما چون هزینه ها بالاست تنها ۲ هزار اتوبوس فعال اند و در نتیجه تراکم بالا می رود. وی درباره تصویت کلیات بخش درامدی بودجه گفت: آنطور که بحث شده بود  ۴۸ هزار ۸۸۳ میلیارد تومان تصویب شد.  با پیشنهاد کمیسیون بودجه چیزی حدود ۱۳۰۰ میلیارد از بودجه کاهش یافت.  از ابتدای شورای پنجم این مساله مطرح بوده چون ساختارهای پیشنهادی قبلی رای نیاورده و به عقیده بعضی اعضا، باید ۶ ماه از پیشنهاد قبلی بگذرد.

هاشمی درباره اعتراض اعضا به شهرفروشی و تاکید وی بر منع شهرفروش در دوره حاضر مدیریت شهری توضیح داد: اعضا تراکم پایه را با شهرفروشی اشتباه گرفته اند، ولی ما خارج طرح تفصیلی هیچ تراکم فروشی نداریم. و به ضرس قاطع می گویم این موضوع به هیچ وجه اتفاق نمی افتد و هر افزایش تراکمی در کمیسیون ماده ۵ باید تصویب شود. برای کم کردن هزینه های شهر علی رغم تورم ۳۰۰ درصدی ما کلاً ۹۰ درصد افزایش بودجه داشتیم.

پاسخ دادن