تهران نیازمند تامین وسایل حمل و نقل عمومی است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: متاسفانه دچار کمبود فراوان اتوبوس و واگن مترو هستیم و شهر تهران بیش از هر چیز دیگری به تامین وسایل حمل و نقل عمومی نیازمند است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در خصوص کمبودها و رفع مشکلات و  پروژه‌های عمرانی ناتمام شهر تهران گفت: در شهرداری تهران چندان پروژه عمده نیمه تمامی نداریم و عمده پروژه‌های نیمه‎تمام فعلی مربوط به شهرداری نیستند، اما برخی پروژه‌های مدیریت شهری قبلی شامل خطوط ۶ و ۷ مترو باقی مانده است که باید تکمیل و افتتاح شوند. طبق طرحی که وجود داشت، مترو تهران نیز باید تا جاده ساوه گسترش پیدا می‌کرد. میزان تحرک جمعیتی متروی تهران رکورد جهانی داشت، ولی در حال حاضر با کمبود واگن مواجه هستیم. زمانی مترو تهران روزانه ۲ ملیون نفر را جا‎به‎جا می‎کرد و حال این میزان به علت کرونا به ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه واگن‎ سازی تهران متعلق به مترو است، اما قطعات اصلی واگن مانند موتور آن باید از خارج وارد شود ادامه داد: ما در ایران تا ۸۰ درصد واگن را ایجاد می‌کنیم. اما ارز و فاینانس مورد نیاز خرید قطعات را نداریم و اگر همه‎چیز هم آماده شود، حداقل یک سال و نیم زمان می‌برد تا به نتیجه برسیم. متروی پرند نیز شامل شهر تهران نمی‌شود، اما برای رساندن مترو به فرودگاه امام، شهر پرند را هم در مسیر مترو قرار دادیم، که هزینه آن را دولت باید تامین کند. همچنین پردیس و ورامین و اسلامشهر هم در دستور کار هستند اما منابعشان باید تامین شود. دو بزرگراه طولانی شمالی_جنوبی در تهران خواهیم داشت که مستلزم خرید املاک و تامین اعتبارات است.

چمران همچنین در خصوص تکمیل خط ۶ مترو نیز گفت: اگر شش ماه دیگر در شورای چهارم مانده بودیم، آن را به پایان می‌رساندیم اما در شورای پنجم منابع مالی آن تامین نشد و لذا در حال حاضر مشکلاتی وجود دارد. نیروهای شرکتی شهرداری نیز  کاری به شهرداری ندارند و وابسته به پیمانکار هستند و همه امور ایشان نیز وابسته به اداره کار است و ایشان نه کارمند شهرداری، بلکه کارمند شرکت هستند و امورشان هم از وزارت کار پیگیری می‌شود. وی با اشاره به اجحاف برخی پیمانکاران درخصوص کارکنان گفت: زمانی بود که پول رفته‎گران را سر ماه می‌پرداختیم، اما پیمانکار حقوق ایشان را نمی‌پرداخت و پول ایشان را نگاه داشته و سود دریافت می‌کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‎ ها و فرسودگی اتوبوس ها، نیز گفت: متاسفانه دچار کمبود فراوان اتوبوس هستیم و طبق طرح جامع ترافیک تهران، باید ۸ هزار اتوبوس در تهران داشته باشیم، اما فقط ۲ هزار اتوبوس داریم و این درحالیست که تعداد زیادی از این اتوبوس ‎ها باید جایگزین شوند. عمر واقعی اتوبوس ها ۷ سال است اما عمر اتوبوس‌های تهران از ۱۰ سال گذشته است. البته معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قراردادی برای خرید ۴۰۰ اتوبوس منعقد کرده است که تا چندماه آینده وارد می‌شوند. اما ۴۰۰ اتوبوس واقعاً مشکلی را حل نمی‌کند.

چمران در پاسخ به پرسش مجری در خصوص آلودگی هوا نیز گفت: با آمدن پاییز و زمستان به علت وارونگی هوا، آلودگی هوا را خواهیم داشت که یکی از علل آن حمل و نقل و ترافیک است. اما محدودیت‎ها تاثیری در کاهش ترافیک ندارند و مردم برای نقل و انتقال به وسیله نیاز دارند و تاکسی‎ها خود عامل آلودگی هستند و اتوبوس نیاز است و هر اتوبوس از ورود ۲۵ اتوموبیل به خیابان جلوگیری می‌کند و لذا هرچه بیشتر در زمینه مترو و اتوبوس سرمایه گذاری کنیم طبیعتاً آلودگی هوا کاهش پیدا خواهد کرد.

پاسخ دادن