تهران ۳ درجه گرمتر می‌شود

اقتصاد برتر

اداره‌کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از امروز تا شنبه دمای هوای تهران ۳ درجه گرمتر شده و از ۳۱ به ۳۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

تهران – اقتصاد برتر ۷ شهریور ۹۹

کارشناس هواشناسی گفت: آخر هفته تهران ۱ تا ۳ درجه گرم‌تر می‌شود و در برخی مناطق کشور شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود. فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی کفت : جمعه و شنبه ۷ و ۸ شهریور در ساعات بعد از ظهر و پایانی شب، در برخی از نقاط کشور از جمله هرمزگان، فارس، نیمه جنوبی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

گودرزی اظهار داشت: در مناطقی از جمله جنوب شرق فارس و ارتفاعات مرکزی کرمان همچنین قسمت غربی کرمان میزان بارش‌ها افزایش خواهد یافت. این کارشناس هواشناسی تصریح کرد:

از روز شنبه افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می‌شود و از اواخر وقت شنبه شاهد بارش‌های پراکنده در این مناطق خواهیم بود. او اظهار داشت: از روز دوشنبه در برخی از نقاط شمال شرقی و همچنین شمال غربی کشور و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش‌های پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود. گودرزی توضیح داد: دریای خزر طی چند روز آینده مواج خواهد بود.این کارشناس هواشناسی همچنین درباره وضعیت آب و هوای شرق کشور گفت : در منطقه زابل شاهد وزش باد شدید توام با گرد و خاک خواهیم بود که این وضعیت تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت. بادهای شدید دمای استان سیستان و بلوچستان را کاهش خواهد داد. وی درباره وضعیت آب و هوای تهران هم گفت: برای تهران طی چند روز آینده آسمانی صاف و افزایش تدریجی دما پیش بینی می‌شود و در برخی از نقاط شاهد افزایش ابر خواهیم بود. گودرزی تاکید کرد: دمای هوای تهران هم اکنون ۳۳ درجه است که طی چند روز آینده به ۳۵ تا ۳۶ درجه می‌رسد. طبق اعلام سازمان هواشناسی فردا رگبار، رعد و برق و وزش باد در کرمان، فارس، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان را شاهد خواهیم بود. همچنین هشدار درباره احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و بارش تگرگ در این مناطق اعلام شده است. بر این اساس باید از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

پاسخ دادن