توافق کردها و دولت سوریه برای کنترل شهر منبج

ارتش سوریه و نیروهای کردی یگان‌های مدافع خلق برای کنترل شهر منبج به توافق رسیدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از الوقت، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه از ورود نیروهای ارتش به منبج و برافراشته شدن پرچم سوریه در این شهر خبر داد.

فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه خود که امروز جمعه صادر کرد، آورده است با توجه به پایبندی و تعهد کامل ارتش و نیروهای مسلح برای برعهد گرفتن مسئولیت ملی در تحمیل حاکمیت کشور بر وجب به وجب خاک جمهوری عربی سوریه و پاسخ مثبت به درخواست مردم منطقه منبج، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح، ورود نیروهای ارتش به منبج و برافراشته شدن پرچم جمهوری عربی سوریه را اعلام می‌کند.

به گزارش اقتصاد برتر به نقل ازخبرگزاری رسمی سوریه(سانا)این بیانیه آورده است با تاکید بر اهمیت تشریک مساعی همه مردم وطن در صیانت و حفاظت از حاکمیت ملی، بر پافشاری خود بر سرکوب تروریسم و بیرون راندن تمام متجاوزان و اشغالگران از خاک پاک سوریه، نیروهای مسلح سوریه امنیت کامل را برای تمام شهروندان سوری و افراد مقیم در منطقه(منبج) تضمین می‌کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های عربی، گروه‌های مسلح کردی از منبج خارج شده‌اند، با ورود نیروهای ارتش سوریه،بهانه‌های ترکیه برای اشغال منبج از بین رفت، ترکیه طی روزهای اخیر، نیروهای نظامی زیادی به منطقه گسیل کرده بود تا وارد منبج شوند.

گروه کردی موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه تاکید کرده است با دمشق برای بستن راه به روی ترکیه همکاری می‌کنیم و پس از آن مشکلات داخلی خود را بدون دخالت دیگران حل می‌کنیم.

شهر منبج از اهمیت فوق العاده ای چه از لحاظ نظامی و چه از لحاظ جغرافیایی برخوردار است و از همه مهمتر، نیروهای مقاومت سوری با آمادگی کامل منتظر مقابله با هرگونه ماجراجویی نظامی تجاوزکارانه در این شهر هستند. اکنون که بیش از ۹۵ درصد از اراضی اشغال شده سوری آزاد شده، بدون شک نیروهای مقاومت و دولت سوریه برای مواجهه با هرگونه تجاوز خارجی در اوج آمادگی قرار دارند.

پاسخ دادن