توان صادرات صنعت شیرینی و شکلات ایران چقدر است؟

در صورت برنامه ریزی مناسب در میان مدت توسط بازارساز به خصوص در کشورهای درحال توسعه، می توانیم صادرات در این حوزه را به ده درصد کل گردش جهانی واردات شکلات برسانیم.

تهران- اقتصادبرتر- ۳۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت صمت ،وضعیت صنعت شیرینی و شکلات کشور به شرح زیر است:
الف – وضعیت موجود :
در حال حاضر تعداد ۱۱۰۰ واحد با ظرفیت اسمی ۷/۱ میلیون تن و میزان تولید ۳/۱ میلیون تن در زمینه تولید انواع محصولات این صنعت شامل انواع کیک ، کلوچه ، بیسکویت ، ویفر، شکلات ، آبنبات، غلات حجیم شده، فراورده های کاکائویی، آدامس، تافی، فراورده های حاصل از دانه کاکائو و غیره دارای پروانه بهره برداری بوده و اشتغال مستقیم این صنعت ۴۱ هزار نفراست. تعداد ۲۶۸ واحد عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات ایران هستند که با توجه به ظرفیت واحدهای عضو انجمن، حدود ۸۰ درصد ظرفیت صنعت شیرینی و شکلات کشور متعلق به این واحدها هستند.
ب – آمار صادرات:
جدول آمار صادرات صنعت شیرینی و شکلات طی سالهای ۱۳۸۹- ۱۳۸۵

صادرات این صنعت در سال ۱۳۸۹ از نظر وزنی ۲۱۱ هزار تن و از نظر ارزشی ۵۲۰ میلیون دلار و در سال ۱۳۸۸ از نظر وزنی ۲۰۰ هزار تن و از نظر ارزشی ۴۸۶ میلیون دلار بوده که صادرات سال ۱۳۸۹ نسبت به سال ۱۳۸۸ از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۵/۵ % و ۷% رشد داشته است. با توجه به اینکه کل صادرات بخش صنایع غذایی در سال ۱۳۸۹ از نظر وزنی حدود یک میلیون تن و به ارزش ۶۸/۱ میلیارد دلار بوده، سهم صنعت شیرینی و شکلات در سال ۱۳۸۹ از کل صادرات صنایع غذایی از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۲۱% و ۳۱% بوده است. مقاصد صادراتی صنعت شیرینی و شکلات، عمدتاً کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه، اروپای شرقی و برخی از کشورهای غربی هستند.
ج-آمار واردات :
جدول آمار واردات صنعت شیرینی و شکلات طی سالهای ۱۳۸۹- ۱۳۸۵
ردیف سال میزان(هزار تن) ارزش (میلیون دلار)


اهم اقلام کالاهای وارداتی مرتبط با این صنعت را برخی مواد اولیه مورد نیاز مانند پودر ،کره و خمیر کاکائو، مواد افزودنی، استابلایزرها ، امولسیفایرها و همچنین محصولات نهایی مانند آدامس، انواع شکلات ، غلات حجیم شده صبحانه ای، بیسکویت، ویفر و غیره تشکیل میدهد. میزان واردات مرتبط با این صنعت در سال ۱۳۸۹ از نظر وزنی ۴/۲۷ هزار تن و از نظر ارزشی ۶۲ میلیون دلار و در سال ۱۳۸۸ از نظر وزنی ۸/۱۹ هزار تن و از نظر ارزشی ۵۰ میلیون دلار بوده که عمده اقلام وارداتی شامل پودر و کره و خمیر کاکائو ، است. ضمناً میزان واردات سال ۱۳۸۹ به دلیل افزایش تعداد واحدهای تولیدی نسبت به سال گذشته نسبت به سال ۱۳۸۸ از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۳۸ % و ۲۴% افزایش داشته است.
د- حمایت تعرفه ای از تولیدات داخلی صنعت شیرینی و شکلات: به منظور حمایت از تولیدات داخلی حمایت تعرفه ای از کلیه محصولات تولیدی این صنعت در فصل ۱۷، ۱۸ و۱۹تاب مقررات صادرات و واردات با اعمال حقوق ورودی ۴۵، ۵۰ ، ۶۵ و ۷۵ درصد صورت گرفته است.
د- سطح تجارت جهانی شیرینی و شکلات
– میزان صادرات انواع فراورده های شیرینی ، شکلات و کاکائو و سایر فراورده های آن در سال ۲۰۰۹ حدود ۲/۷۵ میلیارد دلار در کل دنیا می باشد.
– میزان واردات انواع فراورده های شیرینی ، شکلات ، کاکائو و سایر فراورده های آن در سال ۲۰۰۹ حدود ۵/۷۳ میلیارد دلار در کل دنیا می باشد.
– با توجه به آمار صادرات این صنعت در ایران و مقایسه آن با کل جهان، سهم کشور ایران از کل صادرات دنیا در زمینه صنعت شیرینی و شکلات حدود ۶۴/۰ درصد می باشد.

ظرفیت جهانی واردات شکلات:۲۸میلیارد دلار

 توان بالفعل صادراتی ایران: پانصد میلیون دلار

 ظرفیت خالی پرنشده صادرات برای کسب و کارهای شکلاتی ایران بدون برنامه ریزی خاص: یک میلیارد دلار

پاسخ دادن