توزیع برنج وارداتی آغاز شد

ایران در تولید برنج خودکفا شد
اقتصادبرتر

توزیع ۵۰۰۰ تن سهمیه برنج وارداتی به قیمت هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای عرضه در خرده فروشی‌ها در سطح استان تهران آغاز شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، مجتبی شیر قاضی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران با اشاره به مصوبه صد و دهمین کارگروه ستاد تنظیم بازار کشور مبنی بر اختصاص و توزیع برنج وارداتی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران، اظهار داشت: توزیع ۵۰۰۰ تن سهیمیه برنج وارداتی (هندی ۱۱۲۱) در کیسه های ۱۰ کیلویی به قیمت هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای عرضه در خرده فروشی ها در سطح استان تهران آغاز شده است.  توزیع در تهران و شهرستان‌های تابعه در شبکه‌های منتخب شامل فروشگاهای زنجیره‌ای، سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری و صنوف منتخب انجام می‌شود.

  • توزیع روغن نباتی و مرغ تا تثبیت قیمت‌ها ادامه دارد

این مقام مسئول همچنین اعلام کرد که توزیع کالاهای اساسی از جمله روغن نباتی و مرغ منجمد نیز انجام شده و تا تثبیت قیمت‌ها ادامه خواهد داشت. اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن نیز افزایش یافت. کمتر از یک ماه بعد نیز روغن مایع در بازار کمیاب شد؛ به طوری که این کالا یا در مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ نبود یا به هرنفر تنها یک روغن فروخته می شد.  اگر چه بنا بر وعده مسئولان مربوطه قرار بود از هفته گذشته روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود  اما به نظر می رسد این وعده بویژه در بخش روغن جامد هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است.

  • تا پایان سال ۳۳ هزار تن شکر مصرف خانوار در تهران توزیع می‌شود

شیرقاضی همچنین از تخصیص شکر مورد نیاز تا پایان سال جاری از محل تولید داخل خبر داد و گفت که تا پایان سال ۳۳ هزار تن شکر مصرف خانوار در تهران توزیع می‌شود.  نرخ مصوب مصرف کننده در قالب بسته بندی یک کیلو گرمی ۸۷۰۰  تومان است که پیش‌تر از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولیدکنندگان اعلام شده بود،   نظارت لازم جهت عرضه در شبکه‌های توزیع شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری فروشگاه‌ها وتعاونی‌های مصرف و رعایت قیمت‌های مصوب توسط بازرسان سازمان صمت و اتاق اصناف وتعزیرات حکومتی انجام می‌شود.

پاسخ دادن