توزیع سیم کارت “شاد” بین دانش آموزان بزودی

توزیع سیم کارت

وزیر آموزش و پروش گفت : برای به حداقل رساندن مخاطرات در جامعه با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد هستیم با عرضه سیم کارت شاد یک محیط امن در شبکه مجازی ایجاد کنیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ شهریور ۹۹

محسن حاجی میرزایی در نشست سی و چهارمین اجلاس مدیران کل و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که از طریق شبکه شاد مجازی برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط شیوع ویروس کرونا باید استفاده مناسبی از ظرفیت‌ها شود تا مخاطرات به حداقل برسد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از مدیرکل استان‌های آموزش و پرورش خواست تا فعال سازی شبکه اینترنت و گسترش ارتباطات را مورد توجه قرار دهند، چراکه باید از این ظرفیت در خصوص افزایش سرعت اطلاع رسانی و دریافت و ارسال پیام ها استفاده کرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما سال تحصیلی جاری را با تصویب ستاد ملی کرونا، از ۱۵ شهریورماه شروع خواهیم کرد عنوان کرد: به عنوان یک اصل کلی مدرسه باید باز باشد ولی اصل مهم‌تر این است که مدرسه باید ایمن باشد و سلامت دانش‌آموزان را هم از حیث شیوع بیماری هم از حیث استاندارد بودن فضای فیزیکی به خطر نیفتد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هدف اصلی ما در سال تحصیلی پیش‌رو، تضمین دسترسی همه دانش‌آموزان به فرصت‌ برابر آموزش و برخوردار از کیفیت و تلاش برای تداوم آن در طول سال صرف نظر از موقعیت و دسترسی های هریک به ابزارها، در هر کدام از وضعیت های سفید ، زرد و قرمز و از طریق آموزش حضوری و مجازی، در چهار چوب اسناد تحولی و برنامه درسی ملی است.

وی تاکید کرد: برای تحقق این هدف مهم نقش مدرسه، معلمان، دانش آموزان و خانواده تغییر می کند و هماهنگی در اجرای نقش ها بسیار مهم است. مدرسه نسبت به همه دانش آموزان مسئول است و باید با همکاری معلمان و اولیا دانش آموزان و به طور مستمر وضعیت همه دانش آموزان را رصد کند و از دسترسی آنان به آموزش اطمینان حاصل کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه معلم مسئول اصلی ارائه آموزش و هدایت جریان یادگیری دانش‌آموزان در تمام طول سال تحصیلی است گفت: رابطه معلم و دانش‌آموز نباید قطع شود و نباید محدود به فضای مجازی و محیط‌های غیرتعاملی باشد. هر دانش‌آموزی، با هر شرایطی، باید تحت پوشش و حمایت یک معلم قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: خانواده، همکار و همیار معلم و نظام آموزشی است. نقش و مسئولیت تربیتی او بیش از هر زمان دیگری باید مورد توجه قرار گیرد. دانش آموز در شرایط جدید باید نقش فعال تری در فرایند یادگیری به عهده بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه نظام برنامه ریزی درسی و آموزشی باید متناسب با شرایط و اقتضائات از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد گفت: نظارت و ارزشیابی بالینی و هدایت مستمر جریان یادگیری با استفاده از هر فرصتی، یک اصل مهم است.

آغاز تولید گسترده تبلت‌های دانش‌آموزی

 مدیرعامل شرکت صنایع آموزشی از امضای تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش برای تولید گسترده تبلت‌های دانش‌آموزی خبر داد. علی محمد مصلحی درباره زمان تولید و توزیع این تبلت‌ها و رساندن آن به دست دانش‌آموزان نیز گفت: زمان توزیع این تبلت‌ها حداکثر آبان ماه خواهد بود.

پاسخ دادن