توزیع مرغ منجمد برای تعدیل قیمت مرغ

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: به طور میانگین روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد در استان توزیع می‌شود که این توزیع برای تعدیل قیمت مرغ گرم در بازار استان است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ مهر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، محمد نژادزاده در خصوص توزیع مرغ منجمد در خوزستان اظهار کرد: مرغ منجمد در کل استان در حال توزیع است و به طور میانگین روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان برای مصرف کننده در استان توزیع می‌شود و میزان توزیع روزانه در اهواز نیز حدود ۴۵ تن است. مرغ منجمد با هدف تنظیم بازار مرغ کشتار روز توزیع می‌شود، قیمت مرغ کشتار روز از قیمت مصوب بالاتر رفته و بر اساس قاعده تنظیم بازار، زمانی که فراوانی یک کالا کمتر از حد انتظار و قیمت آن بالاتر از نرخ مصوب باشد کالای تنظیم بازار توزیع می‌شود.

نژادزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبود مرغ در بازار وجود ندارد و مرغ در بازار فراوان است، عنوان کرد: در روزهای اخیر قیمت مرغ کشتار روز بیشتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود و به این دلیل ما مرغ منجمد را با مجوز وزارت جهاد کشاورزی و کارگروه تنظیم بازار در استان توزیع کردیم. مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌ها و واحدهای صنفی منتخب که اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت و تخم مرغ به ما معرفی می‌کند، توزیع می‌شود. مرغ منجمد تا زمانی که قیمت مرغ کشتار روز به قیمت مصوب بازگردد، توزیع می‌شود. ما روند توزیع مرغ منجمد را تا زمان تعدیل قیمت مرغ کشتار روز ادامه می‌دهیم. هیچ محدودیتی در زمینه ذخایر مرغ منجمد نداریم و به اندازه نیاز در استان و کشور وجود دارد.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه بررسی بازار نشان داده است قیمت مرغ کشتار روز نسبت به هفته گذشته کاهش پیدا کرده است و در حال بازگشت به قیمت مصوب است، عنوان کرد: مرغ کشتار روز مرغ تولیدی مرغداران استان است اما در برخی اوقات از استان‌های مجاور مرغ زنده را برای کشتارگاه‌های استان تامین می‌کنیم.  قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است. در حال حاضر از لحاظ فراوانی مرغ کشتار روز مشکلی وجود ندارد و تمامی مرغ‌فروش‌ها دارای مرغ هستند و بیشتر از نیاز در بازار عرضه می‌شود. سیر نزولی قیمت مرغ کشتار روز آغاز شده است و در حال بازگشت به نرخ مصوب است. به طور مثال نسبت به هفته گذشته ۱۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است.

پاسخ دادن