توضیحات هواپیمایی کشوری درباره «مدرک جعلی آقای رئیس»

توضيحات سازمان هواپيمايی کشوری درباره «مدرك جعلی آقای رئيس»

سازمان هواپیمایی کشوری با صدور جوابیه‌ای نسبت به درج مطلبی با عنوان «مدرک جعلی آقای رئیس» در یکی از روزنامه‌های کشور واکنش نشان داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره این موضوع جوابیه ای را منتشر کرد.

 متن این جوابیه به شرح ذیل است:

نظر به درج مطلبی تحت عنوان «مدرک جعلی آقای رئیس» در مورخ ۱۵ مرداد در یکی از روزنامه ها، ضمن رد اتهامات بی اساس وارد شده در آن مطلب، موارد زیر جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌گردد:

تحصیلات دانشگاهی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۹ در خارج از کشور به طول انجامیده و صحت صدور و تعلق این مدارک در سال ۱۳۵۹ در جلسه ۱۷۴۹ کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی وزارت فرهنگ و آموزش عالی تائید و ارزش تحصیلات یاد شده، لیسانس مهندسی هواپیما و فوق لیسانس مدیریت شناخته شده است.

هر چند که انتشار دهندگان این مطالب خلاف واقع سعی کرده‌اند که با مشابه ‌سازی وضعیت مدرک تحصیلی آقای عابدزاده با برخی موارد تاسف‌آور، صحت این مدارک را در راستای تلاش عده‌ای جهت ایجاد سابقه علمی برای تصدی مناصب بالاتر زیر سوال ببرند، لیکن باید توجه داشت که آغاز این تحصیلات قبل از انقلاب اسلامی بوده و تائید آن نیز در گذشته‌ای دور و نه برای مدیر جمهوری اسلامی ایران، بلکه برای جوان گمنامی بوده که پس از تائید این مدارک در جایگاه تکنسین فنی هواپیمایی آغاز به کار نموده است.

حکم محکومیت برای آقای عابدزاده در روند خرید هواپیمای وارسی پروازی صادر نشده است و ادعای روزنامه در خصوص خرید هواپیما با قیمت سه برابری کذب محض می‌باشد. تلاش عوامل استکبارگر پیر و از رمق افتاده برای فروش یک هواپیمای ورزشی به عنوان هواپیمای وارسی پروازی با هدف ایجاد شرایط ناایمن در ناوبری هوایی کشور به نتیجه نرسیده و پس از این شکست، گزارشاتی کذب در سطح رسانه‌ها و مراجع مختلف از سوی افرادی مشکوک مطرح شده است.

ایجاد شائبه در صلاحیت برادر ارزشی و متخصص، خلبان زنگنه از بابت قرار داشتن در فهرست تحریم‌ها، به جز باور و اطاعت از تصمیمات وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، به معنی ارائه راهکار به دشمنان انقلاب اسلامی برای آسیب به نهادهای حاکمیتی نظام است که بازگو نمودن سخنان دشمنان از بلندگوی آن نشریه، دامن آن روزنامه را به ننگ‌ هواداری از دشمنان نظام آلوده می‌کند.

در خاتمه، این سازمان نیازی نمی‌بیند که بیش از این به محتوای کذب مطالب منتشر شده بپردازد، و از قبل هم انتظار داشت که در میانه میدان مبارزه با جنایت استکبار و روباه پیر در جهت تداوم و رشد حمل و نقل هوایی و به محاکمه کشاندن امریکای تجاوزگر جهت ایجاد یک سانحه جدید برای هواپیمای مسافری ایرانی در فضای پروازی سوریه و اثبات صلاحیت و شفافیت سازمان در رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای اکراینی، انواع و اقسام حمله‌ها به این سازمان جهت زیر سوال بردن صلاحیت آن و آسیب به جدیت و جسارت آن در پیگیری منافع ملی طراحی و اجرا شود.

مایه تاسف آنجاست که یک نشریه در جمهوری اسلامی ایران، بدون توجه به عواقب سخن پراکنی در خدمت اهداف طراحی شده دشمنان، دقیق و هدفمند اقدام کند.

باقیمانده استخوانهای پوسیده روباه پیر در صنعت هواپیمایی کشور فروپاشیده و شکاف ایجاد شده در دیوار فشار و تحریم امریکا که به همت جوانان متخصص این مرز و بوم ایجاد شده است، روز به روز گسترده‌تر خواهد شد.

پاسخ دادن