توضیحات مسئولان برج میلاد درباره ترک‌های این سازه عظیم

ترک‌های برج میلاد و صدای مهیبی که گفته می‌شود در حوالی این سازه شنیده شده، باعث شد مسئولان این بنا درباره ابهامات پاسخ دهند.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، علی درویش پور، مدیرعامل برج میلاد درباره آخرین وضعیت گودبرداری صورت گرفته در نزدیکی مرکز همایش‌های برج میلاد که همیشه محور سؤالات و انتقادها بوده و اعضای شورای شهر نیز درباره آن تذکراتی داده‌اند گفت: این گودبرداری با خود برج فاصله قابل توجهی دارد اما باید هرچه زودتر تکلیف این گود مشخص شود؛ اگر چه ابزار دقیقی برای رصد کردن وضعیت مرکز همایش‌های برج میلاد که در نزدیکی گود قرار دارد به کار برده شده است اما عقل حکم می‌کند که تکلیف گود هرچه زودتر تعیین شود.

علی علیپور، معاون فنی و نگهداشت برج میلاد نیز گفت: آسانسورهایی که در برج میلاد مورد استفاده قرار گرفته است، آسانسورهای انحصاری برج هستند و نمونه آن در دنیا وجود ندارد. از آنجایی که آسانسورها در یک خط قائم حرکت می‌کنند اگر در حد یک سانتی متر هم جابه جایی و انحراف در برج ایجاد شده باشد اصلاً حرکت نمی‌کنند. حتی زمان وزش باد آسانسورهای جنوب غربی که همیشه در معرض باد هستند آلارم می‌دهند و از حرکت باز می‌ایستند بنابراین اگر برج دچار مشکل شود نمی‌توان از آسانسور استفاده کرد.

علیپور با بیان اینکه در رصد کردن برج میلاد تاکنون به مشکل برنخورده‌ایم و جای نگرانی نیست، درباره ترک خوردن برخی از دیوارهای پارکینگ این سازه گفت: حرکت و زاویه ترک ایجاد شده مهم است؛ ظاهر برخی ترک‌ها ممکن است خطرناک باشد، ترک‌های پارکینگ نیز مقاوم‌سازی شده و هیچ ارتباطی با سازه برج ندارد.

وی همچنین درباره شنیده شدن صداهای مهیب در برج گفت: چندی پیش می‌گفتند از آسمان صدای عجیبی شنیده شد و فردی هم یک فیلم گرفت ولی نهایتاً مشخص نشد منشاء آن چه بود است صدایی که در برج شنیده شده هم تنها یک‌بار رخ داده و یکی از کارگران قسمت آشپزخانه آن را اعلام کرد، شاید این صدا صدای افتادن یک قابلمه بوده است!

پاسخ دادن