تولید در بزرگ‌ترین میدان نفت و گاز چین رکورد زد

تولید نفت و گاز طبیعی در میدان نفتی چانگ کوئینگ چین به بیش از ۶۰ میلیون تن رسیده است که این حجم حدود یک ششم تولید داخلی این کشور است.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۸ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از راشاتودی، تولید نفت و گاز طبیعی در میدان نفتی چانگ کوئینگ چین تا این زمان از سال جاری، به بیش از ۶۰ میلیون تن رسیده است که این حجم حدود یک ششم تولید داخلی این کشور است. در این میدان نفتی تا روز یک شنبه ۲۴٫۵ میلیون تن نفت خام و ۴۴٫۵ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی (معادل ۳۵٫۵ میلیون تن نفت خام) تولید شده است.

به گفته پیمانکار این میدان نفتی، شرکت ملی نفت چین (CNPC)، این میدان نخستین، میدان نفتی در چین است که میزان تولیدش از مرز ۶۰ میلیون تن در تولید سالانه نفت و گاز عبور کرده است. میدان نفتی چانگکوئینگ در عمر بیش تز ۵۰ سال خود، نقش مهمی در حفاظت از امنیت انرژی چین باز کرده است. این میدان، گاز مورد نیاز بیش از ۵۰ شهر در شمال و شمال غرب این کشور از جمله پکن را تامین کرده است.

CNPC اعلام کرد این میدان نفتی به عنوان بزرگ‎ترین تولید کننده گاز طبیعی در چین به تلاش های پکن برای جایگزینی زغال سنگ با انرژی های پاک مانند گاز طبیعی و انرژی آبی کمک می کند. پکن متعهد شده است تا سال ۲۰۳۰ حذف آلاینده های دی اکسید کربن را به حداکثر برساند و تا سال ۲۰۶۰ به ندرت آلایندگی کربن داشته باشد.

وو ژنگ، مدیر بخش توسعه گازی این میدان نفتی به چاینا دیلی گفته است: «میدان نفتی چانگکوئینگ تاکنون ۴۶۸٫۶ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی تولید کرده است که معادل جایگزینی ۵۶۲ میلیون تن زغال سنگ استاندارد و کاهش انتشار کربن به میزان ۱٫۵۳ میلیارد تن است.» این میدان نفتی قرار است تا سال ۲۰۲۵ تولید سالانه خود را به ۶۸ میلیون تن نفت برساند.

پاسخ دادن