تولید روزانه ۵۰۰ تن زباله در تهران

کاهش تولید زباله بر اثر گرانی

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با توضیح درباره حوضچه آرامش سیلاب در منطقه صالح آباد، گفت: بخشی از آب های سطحی شهر تهران در این محل جمع آوری می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، علی عطایی، در جریان بازدید از طرح لایروبی کانال ها و انهار پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعاً ۵۳۰ کیلومتر مسیل با ۱۰ هزار کیلومتر انهار در تهران وجود دارد که شبانه روز لایروبی می‌شوند تا از مشکلات سیلابی در زمان باش ها جلوگیری شود. جنوبی ترین سطح شهر ۹۰۰ متر است که این تفاوت سطح در شهر می‌تواند مشکلات زیادی ازجمله جاری شدن سیل و سیلاب را ایجاد کند. بخشی از آب های سطحی شهر تهران در حوضچه آرامش سیلاب در منطقه صالح آباد جمع آوری می‌شود و به مرکز دفع زباله منتقل و آب آن نیز به رودخانه کن سرازیر می شود. در شرق تهران نیز تمامی بارش ها در مسیل ها و کانال های دشت ورامین سرازیر می‌شود. اصولاً در شهرهای به دلیل گرفتگی کانال ها سیلاب ایجاد می شود که به واسطه پسماندها و دورریزهاست. در بارش های اخیر پایتخت نیز ۱۰ هزار نیرو برای انجام لایروبی ها و اقدامات لازم برای پیشگیری از سیلاب ها فعالیت می‌کردند.

عطایی عنوان کرد: درخواست ما از کسبه زباله ساز این است که پسماند خود را در محل مشخصی تخلیه کنند. حداقل ۸۰ کامیون در سطح روز زباله های پایتخت رو تخلیه می‌کنند که برابر با حدوداً ۵۰۰ تن زباله است. خوشبختانه امسال امکانات بیشتری ازجمله ۱۵ دستگاه ماشین آلات مخصوص را تهیه کرده ایم. دو دستگاه موتور پمپ به هر ناحیه داده شده است. امسال مجدداً ۳۰۴ دستگاه ماشین آلات برف رو را وارد شهر کرده ایم و در صورت مدیریت مناسب مشکل خاصی در سطح شهر نخواهیم داشت.  قوانینی داریم که امکان برخورد با صنوف زباله ساز داریم اما بسیاری از آنها در خفا و برای عدم هزینه کرد، زباله های خود را در دریچه ها می‌ریزند. درباره کنترل شیرابه ها در شهر نیز سازمان پسماند تا حد امکان تجهیزاتی را برای ماشین های حمل زباله در نظر گرفته تا شیرابه ها در شهر منتشر نشوند.

پاسخ دادن