تولید مشترک واکسن با روسیه تا قبل از پایان سال

سخنگوی دولت گفت: تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی با مشارکت بخش خصوصی ایران با موسسه گامالیا روسیه قبل از پایان سال آغاز خواهد شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۰۵ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ آقای ربیعی در ادامه نشست خبری در خصوص راه اندازی خط تولید واکسن اسپوتنیک وی و آخرین تحولات در خصوص تولید واکسن مشترک ایران و کوبا گفت: طبق تفاهم بعمل آمده و به لطف زیرساخت موجود در کشور، تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی با مشارکت بخش خصوصی ایران با موسسه گامالیا روسیه قبل از پایان سال با انتقال دانش فنی و سل بانک به ایران آغاز خواهد شد و طبیعتا بعد از حداقل ۴۵ روز محصول نهایی در دسترس قرار خواهد گرفت.

سخنگوی دولت افزود: ایران یکی از ۵ سانتر تولید اسپوتنیک وی خارج از مرز‌های روسیه خواهد بود و پیش بینی می‌شود افزون بر ۴۰ میلیون دُز ظرفیت سالانه این خط تولید باشد.

وی تصریح کرد: در مورد واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران نیز، مطالعه بالینی فاز دوم با موفقیت و با اشراف انستیتو پاستور ایران در هاوانا در حال انجام است و فاز ۳ نیز همزمان در ایران و کوبا در هفته‌های آتی انجام شده و درصورت موفقیت، تولید این واکسن همزمان در ایران و کوبا از میانه بهار کلید خواهد خورد.

پاسخ دادن