تونل مرگ برای موتورسواران

اقتصاد برتر

حتما داخل تونل ها شهری، تابلوهای تردد موتور ممنوع را دیده اید و در کنار این تابلو ها موتورسوارانی را شاهد بوده اید که با سرعت از کنار اتومبیل شما رد شده اند تا گاز آلوده داخل تونل آن را مسموم نکند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خبرگزاری مهر، تونل توحید یکی از تونل های مرکز شهر است که بارها تاکید شده موتورسواران از داخل آن عبور نکنند. بگفته مسئولان شهری این تونل یکی از خطرناکترین تونل‌های شهر تهران برای موتورسیکلت ‌ها است که با وجود ممنوعیت تردد، همچنان راکبان موتورها از آن تردد می‌کنند، در شرایطی که تقریبا همه موتور سواران می دانند عبور از این تونل برای آن ها خطر جانی به همراه دارد .

  • آمار موتور سیکلت در تهران

مدتی پیش شهربانو امانی نسبت به بی‌توجهی موتورسیکلت‌ها به قوانین راهنمایی و رانندگی تذکر داد و از شهرداری تهران خواست گزارشی در خصوص ساماندهی موتورسیکلت ‌های شهر تهران ارائه کند. به گفته وی، تهران بیش از ۲.۴ میلیون موتورسیکلت دارد که ۶۴ درصد آنها از رده خارج هستند. هر موتورسیکلت کاربراتوری هفت برابر خودرو استاندارد یورو ۴ آلودگی ایجاد می‌کند و منشأ ۱۹ درصد آلودگی ‌های هوای تهران موتورسیکلت‌ های کاربراتوری هستند. سهم موتورسیکلت ‌ها در تصادفات شهری منجر به فوت نیز حدود ۲۶ درصد است. تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات در شهر تهران با موتورسیکلت در سه ماهه اول امسال ۴۸ نفر بوده است.

  • بی قانونی موتور سیکلت ها

اکثر موتورسیکلت‌ها تابع قانون شهر نیستند و هر مکانی را برای تردد خود آزاد می‌دانند. شهردار تهران می گوید حدود سه میلیون موتورسوار داریم که بخش اعظم آنها چندان قائل به قانون نیستند. به نظر می‌رسد تلاش‌ بی‌نتیجه گذشته در قانونمند کردن موتورسیکلت‌ ها سبب شده تصمیم‌گیران شهری و مجریان قانون، موتور سیکلت‌ها را نادیده بگیرند.

  • قربانیان موتور سواری

چند روز پیش خبری در خصوص تصادف نادر حقی رئیس بیمارستان لقمان در تونل توحید منتشر شد که نشان می‌داد حقی در حال رانندگی با موتورسیکلت بوده که به دیواره تونل توحید برخورد کرده و به دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست داده است. این اولین قربانی موتورسوار تونل توحید نیست اما شاید معروف ترین آنها باشد. تردد موتورسیکلت ‌ها بر اساس قانون در تونل‌ ها ممنوع است.

پلیس بارها تأکید کرده که با موتورسیکلت ‌سوارانی که در داخل تونل‌ ها تردد کنند، برخورد می‌کند اما نه برخورد جدی از سوی پلیس انجام می‌شود و نه موتورسواران، تونل‌ها را محدوده ممنوعه خود برای تردد به حساب می‌آورند در حالی‌ که به دلیل انباشت گازهای ناشی از احتراق خودروها در تونل‌های شهری، ممکن است راکبان موتورسیکلت‌ها پس از ورود به تونل، دچار مسمومیت، سرگیجه، عدم تعادل و ناتوانی در کنترل وسیله شوند و باعث تصادف خود یا شکل‌گیری حوادث بزرگتری داخل تونل‌ها شوند.

  • هشدار پلیس

پلیس راهور بارها در خصوص تردد موتور سیکلت ها در تونل های شهری هشدار داده است. مدتی پیش سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور به ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها در داخل تونل‌ها اشاره کرد و گفته بود «بعضی از تونل‌ها مانند تونل توحید این ممنوعیت اهمیت بیشتری دارد چرا که هم وضعیت آلودگی داخل تونل توحید بالاست و هم طول آن به قدری زیاد است که موتورسیکلت و راکب آن، احتمال مواجه شدن با خطراتی مانند تصادف، عدم هوشیاری و … را دارد». تصادفات زیادی را در داخل تونل توحید داشته‌ایم که عامل آن ها بالا بودن آلودگی در تونل توحید است. راکب موتورسیکلت هوشیاری خود را از دست داده و متأسفانه با دیواره تونل برخورد کرده که منجر به فوت راکب شده است». فوت مدیر بیمارستان لقمان در تونل توحید نشان می‌دهد بی‌توجهی به قانون در همه اقشار تحصیلکرده و غیر تحصیلکرده وجود دارد.

  • بازبینی فیلم قربانیان تونل توحید

شهرام جباری‌ زادگان کارشناس حوزه مدیریت شهری در خصوص حادثه اخیر در تونل توحید به خبرنگار مهر می‌گوید: اگر فیلم‌های حرکت موتورسیکلت‌ها در تونل توحید را بر روی دورِ تند ببینیم، درمی‌یابیم که موتورسواران مانند برگ خزان در فصل پاییز روی زمین می‌افتند اما چون مورد اخیر رئیس بیمارستان لقمان بوده، این موضوع مجددا در کانون توجه مسئولان شهری قرار گرفته است . فیلم‌هایی در فضای مجازی از دوربین‌های تونل توحید منتشر شده که نشان می‌دهد چطور راکبان موتورسیکلت با پیمودن ۵۰۰ تا ۱۰۰ متر از مسیر تونل، بدون هیچ‌گونه برخورد با وسیله نقلیه دیگری، به‌دلیل استنشاق گازهای سمی، هوشیاری و تعادل خود را از دست داده و واژگون می‌شوند. برغم همه اطلاع رسانی ها بنظر می رسد اراده‌ای برای حفظ جان موتورسواران وجود ندارد و جان آنها نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر شهروندان و مسئولان مربوطه نیز از اهمیت لازم برخوردار نیست

  • بی توجهی مسئولان

جباری زادگان می گوید، سؤالی که مطرح می‌شود، این است که «چرا هیچ طرحی برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌ ها به تونل ‌های شهری تدبیر نمی‌شود؟ چرا اجازه داده می‌شود راکبان موتورسیکلت به راحتی وارد تونل شوند؟» به نظر می‌رسد اراده‌ای برای حفظ جان موتورسواران وجود ندارد و جان آن ها نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگر شهروندان و مسئولان مربوطه نیز اهمیتی ندارد.

در شرایطی که انواع و اقسام طرح‌ها برای مسئله ساماندهی و کنترل رفت‌ وآمد خودروها، طراحی و بلافاصله اجرا می‌شود و جریمه‌های مختلفی برای خودروهایی که وارد هرگونه محدوده‌های ترافیکی می‌شوند، پیش‌بینی و اجرا می شود اما مشخص نیست چرا مسئولان درباره موتورسیکلت‌ها بی‌تفاوت هستند. این کارشناس حوزه ترافیک اضافه می‌کند: در خصوص راکبان موتورسیکلت‌ها که گروهی پرتعداد و اثرگذار در جریان ترافیکی هستند، چاره‌اندیشی نشده که این جای تأمل دارد.

گاز مونوکسید کربن (CO) خطرناک‌ترین آلاینده داخل تونل توحید است. در ترافیک روان، میزان آلاینده‌های داخل تونل نباید از ۷۰PPM فراتر رود؛ این میزان در ترافیک‌های سنگین ۱۰۰ تا ۱۵۰ PPM است در حالی‌ که در بسیاری از ساعات روز شاهد ترافیک سنگین در داخل تونل هستیم. بر اساس استانداردهای بین‌المللی اگر آلودگی‌های هوای داخل تونل از مرز ۲۰۰ PPM فراتر رود، تونل باید بسته شود که به نظر می‌رسد تونل توحید هر هفته باید چند نوبت تعطیل شود.

جباری‌زادگان با بیان اینکه خوب است مسئولان مربوطه آماری منتشر کنند که به موجب آن اعلام نمایند از بهمن ۸۸ که تونل توحید افتتاح شد تا امروز چه تعداد موتورسوار در این تونل کشته شده‌ است. بی‌تفاوتی مسئولان نسبت به موتورسوارانی که در تونل توحید جان خود را از دست داده‌اند، با احتساب این ادعا که اعلام کرده‌ایم ورود موتور به تونل ممنوع است، نوعی رفع تکلیف و چه بسا کوتاهی در قبال حفظ امنیت و شأن شهروندان به عنوان مهم‌ترین وظیفه مسئولان مربوطه است.

خوب است نهادهای مسئول آماری را منتشر کنند که کدام آموزش و اطلاع‌رسانی و کدام فرهنگ ‌سازی در این زمینه را انجام داده‌اند که انتظار دارند موتورسواران آن را رعایت کنند. یا مسئولان فکری به حال رفع مشکل تراکم گاز مسموم کننده داخل تونل بکنند . می‌توان تونل‌های شهری را تونل‌های مرگ برای راکبان موتورسیکلت ‌ها توصیف کرد. به نظر می‌رسد اگر قرار بود از موتورسواران نیز درآمد زایی شود، حتماً تا کنون تدبیری جدی ای برای این موضوع اندیشیده شده بود .

پاسخ دادن