تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید خارج شدند

وزیر صمت در نشست مشترک با سازمان استاندارد با اشاره به خروج خودروهای تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید اعلام کرد: سال قبل ۱۷۰ هزار خودرو در پارکینگ‌ خودروسازان باقی مانده بود که در خردادماه به۲۲ هزار دستگاه کاهش یافت و تا شهریورماه صفر می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، نشست مشترک سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و مهدی اسلام‌پناه رئیس سازمان ملی استاندارد ایران امروز برگزار شد. اسلام‌پناه در این نشست تاکید جدی بر کیفیت و کسب رضایت مشتریان به عنوان اصل مهم و همچنین رفع عیوب پر تکرار داشت و نیز خروج خودروهای تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید را اعلام کرد. وی در این جلسه که به منظور رفع ابهامات و مشکلات موجود در اجرای استاندارد خودرو برگزار شد، گفت: مردم نگران نباشند، سازمان ملی استاندارد ایران تمهیدات لازم را برای اجرای تعهدات خودروسازان دنبال می‌کند.

اسلام‌پناه با تاکید بر اینکه کیفیت در زنجیره تولید خودرو باید رعایت شود، بیان کرد: با توجه به وجود چند هزار قطعه در تولید خودرو، ایراد موجود در یک قطعه باعث نقص در تولید نهایی خواهد شد. بی‌کیفیتی قطعه باعث بروز عیوب پر تکرار می‌شود، خودروسازان برای اطمینان از کیفیت نهایی باید قطعات خودرو را از تولیدکنندگانی تامین کنند که مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران باشد. سخت‌گیری‌های عقلایی و علمی استاندارد برای تولید داخلی تمرینی برای ارتقای کیفیت خودرو به عنوان الزامات صادراتی خواهد بود.

دبیر شورای‌عالی استاندارد در پاسخ به درخواست وزارت صمت برای افزایش مدت گواهی تطابق تولید از یک ماه سه ماه تصریح کرد: در صورتی که تولیدکنندگان گزارش‌ها و الزامات کیفی و منبع تامین کنندگان را به صورت کامل به سازمان ملی استاندارد ایران ارسال کند و متعهد به اظهارات خود باشند، این موضوع قابل‌اجرا خواهد بود.  ورود جدی سازمان استاندارد به صنعت خودروسازی از فرامین رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) در خصوص کیفیت خودرو و فرمان هشت ماده‌ای ریاست جمهوری است و این دستورات شرایطی را به نحوی رقم می‌زند که تصمیمات جدی‌تر و سریع‌تر باشیم.

  • پارکینگ‌ خودروسازان تا شهریورماه خالی می‌شود

در ادامه رضا فاطمی امین وزیر صمت با تقدیر از تلاش سازمان ملی استاندارد ایران برای ارتقای سطح کیفی خودروها، گفت: این مهم یکی از وظایف محوله به وزارت صنعت، معدن و تجارت است. با توجه به چالش‌های انباشته شده در زنجیره صنعت خودرو، نقشه راه تحول این وزارتخانه در سه مرحله تعریف شده که مرحله اول آن از آذر ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان ۱۴۰۱ تعیین شده که برگرفته از چهار مرحله، ثبات در تولید، اصلاح ساختار مالی و مدیریتی، ورود محصول جدید و برنامه‌ریزی‌های کیفی است.

وزیر صمت با اشاره به خروج خودروهای تیبا، ساینا، سمند و ۴۰۵ از چرخه تولید، اظهار داشت: خودروسازان موظف‌اند در اجرای تکالیف قانونی خود که  رضایت مشتریان را به دنبال دارد از هیچ کوششی دریغ نداشته باشند.  افزایش کیفیت به‌تدریج رخ می‌دهد و تا پایان امسال تغییرات کیفی خودرو  برای مردم قابل محسوس خواهد شد. خودروهایی که به دلیل نقص در تامین قطعه در پارکینگ‌ خودروسازان باقی مانده نیز  این آمار از ۱۷۰ هزار دستگاه در سال قبل به ۲۲ هزار دستگاه در خردادماه امسال کاهش پیدا کرد و تا شهریورماه امسال به صفر می‌رسد.

 در این نشست مقرر شد خودروهایی که نتوانستند مجوز استاندارد را برای شماره‌گذاری دریافت کنند، با شرایطی قابل‌اجرا در قالب پیوست قانونی تعیین تکلیف شوند. در این جلسه، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران حضور داشتند.

پاسخ دادن