ثبت‌نام بیش از ۶۵۰ کتاب‌فروشی در طرح «تابستانه کتاب»

ثبت‌نام بیش از ۶۵۰ کتاب‌فروشی در طرح «تابستانه کتاب»

یک روز مانده به پایان مهلت ثبت‌نام؛ بیش از ۶۵۰ کتاب‌فروشی به طرح «تابستانه کتاب» پیوستند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران، چهاردهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان”تابستانه کتاب۹۹” از ۱۸ مرداد ماه همزمان با عید غدیرخم کار خود را آغاز خواهد کرد.

با باقی ماندن یک روز از مهلت ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در طرح تابستانه کتاب۹۹، ۶۵۴ کتابفروشی برای فروش کتاب با یارانه ۲۰ درصدی اعلام آمادگی کرده‌اند که در مقایسه با طرح بهارانه کتاب ۹۹ افزایش ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

در این طرح، تهران با ۹۱ کتابفروشی، اصفهان با ۷۲ کتابفروشی، خراسان‌رضوی با ۶۹ کتابفروشی و قم با ۵۷ کتابفروشی، پیشتاز سایر استان‌ها در میزان مشارکت کتابفروشی‌ها هستند.

در بین استان‌های شرکت‌کننده در این طرح، تاکنون استان قزوین با افزایش صد درصدی حضور کتابفروشی‌ها در مقایسه با طرح بهارانه کتاب در صدر قرار دارد و استان‌های یزد با ۵۸ و کرمانشاه با افزایش ۵۷ درصدی حضور کتابفروشی‌ها در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. همچنین میزان مشارکت کتابفروشی‌های آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویراحمد در طرح تابستانه کتاب نسبت به بهارانه کتاب، افزایش ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد. کتابفروشی‌های خراسان شمالی نیز در این مقایسه ۴۰ درصد افزایش حضور داشته‌اند.

کتابفروشی های سراسر کشور تا فردا (۱۶مردادماه) فرصت دارند در طرح تابستانه کتاب ۹۹ ثبت نام کنند.

اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب ۹۹» به تفکیک هر استان بر روی سایت tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.

در این طرح که با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» از ۱۸ مرداد ماه آغاز و تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت، سقف مجاز خرید برای هر شخص با ارائه کارت ملی، ۱۵۰ هزار تومان است.

در طرح «تابستانه کتاب ۹۹» به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.

پاسخ دادن