ثبت‌ آماری کوله‌بران آغاز شد

ثبت‌ آماری کوله‌بران آغاز شد

به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، امکان ثبت‌آماری تعرفه‌های مجاز برای واردات کوله‌بران در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.

تهران – اقتصاد برتر – 3 بهمن 98

به گزارش #اقتصادبرتر به اطلاع کاربران محترم می‌رساند، امکان ثبت‌آماری تعرفه‌های مجاز برای واردات کوله‌بران در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.

1️⃣ کوله‌بران محترم از امروز (مورخ 1398/10/02) می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت و اخذ نقش “کوله‌بر حقیقی” ، اقدام به ثبت پرونده برای کالاهای وارداتی نمایند.
2️⃣ پس از ثبت پرونده در سامانه جامع تجارت، پرونده جهت بررسی ضوابط تجاری، به صورت برخط به سامانه ضوابط تجاری ارسال می‌شود.
3️⃣ پس از بررسی ضوابط، پرونده جهت اخذ کد هشت رقمی ثبت‌آماری به بانک مرکزی ارسال خواهد شد. با اخذ کد هشت رقمی، پرونده به وضعیت “ثبت‌نهایی” منتقل خواهد شد.
4⃣ پس از ثبت‌نهایی پرونده، کوله‌بران بایستی برای تکمیل عملیات واردات خود اقدام به “ثبت منشا ارز” نمایند.

کاربران در پرونده‌های متعلق به نقش “کوله‌بر حقیقی”، تنها کالاهای با تعرفه‌های مجاز برای ثبت‌سفارش کوله‌بران، که قبلا در همین کانال اطلاع رسانی شده‌ است، را می‌توانند ثبت کنند.

نوع عملیات ارزی برای این پرونده‌‌ها “غیربانکی” و از محل “تسهیلات کوله‌بران- ارز با منشا خارجی” می‌باشد.

مدت اعتبار پرونده‌های ثبت‌آماری یک ماهه خواهد بود و امکان تمدید آن‌‌ها وجود نخواهد داشت. این پرونده‌ها قابل ویرایش نیستند و در صورت نیاز به اصلاح پرونده، بایستی پرونده ثبت‌آماری جدید ایجاد گردد.

پاسخ دادن