ثبت معامله ۴۳ هزار تن فرآورده نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

در چهارمین هفته مرداد ماه،در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۵۳۲ هزار و ۶۲۶ تن انواع کالا به ارزش ۶ هزار و ۲۰۲ میلیارد ریال به فروش رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ مرداد ۹۶

به گزارش اقتصاد برتر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، یک هزار ۳۴۳ تن انواع قیر،۱۰۰ تن گوگرد، ۴ هزار و ۵۰۰ تن تن لوب کات، ۶ هزار و ۳۱۱ تن مواد پلیمری، ۱۰ هزار و ۵۸۸تن مواد شیمیایی و ۱۹ هزار و ۲۰۰ تن وکیوم باتوم معامله شد.
در تالار محصولات کشاورزی نیز یک هزار و ۵۰۰ تن گندم خوراکی، ۸۰۰ تن جو دامی، ۴۵۰ تن شکر سفید و ۱۰۰ تن ذرت به فروش رسید.
علاوه بر این۲ هزار و ۱۵۰ تن گندم خوراکی و ۸۷ تن جو دامی نیز در قالب طرح قیمت تضمینی معامله شد.
تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله یک هزار تن قیر و ۴۰۰ تن عایق رطوبتی را تجربه کرد.

رشد ۱۱۰ درصدی حجم معاملات هفتگی در بورس کالای ایران

هفته پیش هم ، در حالی حدود ۸۶۹ هزار و ۷۵۹ تن انواع کالا به ارزش نزدیک ۱۴ هزار و ۱۵۳ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که در مقایسه با هفته ماقبل از رشد ۱۱۰ درصدی حجم و ۶۳ درصدی ارزش معاملات برخوردار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در چهارمین هفته مرداد ماه، در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۶۹ هزار و ۵۶۷ تن انواع کالا به ارزش ۷ هزار و ۱۴۹ میلیارد ریال معامله شد.
در این تالار هزار و ۸۴۰ تن آلومینیوم، ۲۶۱ هزار و ۳۴۵ تن فولاد، ۶ هزار و ۲۳۰ تن مس، ۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها از سوی مشتریان خریداری شد.
همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۵۳۲ هزار و ۶۲۶ تن انواع کالا به ارزش ۶ هزار و ۲۰۲ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۳۰۶ هزار و ۱۲۳ تن قیر، ۴۹ هزار و ۱۴۰ تن مواد پلیمری، ۱۳۶ هزار و ۹۴۰ تن وکیوم باتوم، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۱۷ هزار و ۹۷۱ تن مواد شیمیایی، ۹۰۰ تن گوگرد، ۵۰۶ تن روغن پایه و اسلاک واکس، هزار و ۵۱۵ تن عایق رطوبتی و ۳۰ تن گازها و خوراک ها خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در هفته چهارم مردادماه، شاهد معامله ۶۴ هزار و ۲۰۱ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۷۲۱ میلیارد ریال بود؛ در این تالار داد و ستد ۸ هزار و ۱۰۷ تن جو دامی، ۴۶ هزار و ۶۷۰ تن گندم، ۷ هزار و ۸۷۵ تن شکر سفید، ۸۰۰ تن ذرت، ۴۹۵ تن مرغ منجمد و ۲۵۴ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی مشاهده شد.

لازم به ذکر است در هفته ای که گذشت و در بازار فرعی بورس کالای ایران، ۳ هزار تن ورق گرم ضخامت ۲ به همراه ۱۰۰ تن کنسانتره فسفات، ۱۶۰ تن ضایعات فلزی، ۲۵ تن روغن کارکرده لوکوموتیو، ۷۰ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۱۰ تن تراورس چوبی فرسوده و ۱۰۰ کیلو گرم بشکه خالی داد و ستد شد.

پاسخ دادن