ثروتمندترین فرد جهان باز هم تغییر کرد

جف بزوس رکورد افزایش ثروت در 24 ساعت را شکست!

ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا بعد از مدت کوتاهی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد، طی یک روز تقریبا ۱۴ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و دوباره دومین فرد ثروتمند جهان شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از گسترش نیوز، ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا بعد از مدت کوتاهی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد، طی یک روز تقریبا ۱۴ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و دوباره دومین فرد ثروتمند جهان شد. سهام شرکت وی که سازنده خودروهای الکتریکی است، روز دوشنبه حدود ۸ درصد کاهش یافت و ثروت خالص ماسک را با ۱۳.۵ میلیارد دلار کاهش، به ۱۷۶.۲ میلیارد دلار رساند.

بر اساس برآوردهای فوربس، ماسک پس از آنکه جمعه هفته گذشته از جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون، پیشی گرفت و ثروتمندترین فرد جهان شد، دوباره بعد از مدت کوتاهی به رده دوم ثروتمندان جهان بازگشت. او اکنون حدود ۶ میلیارد دلار از بزوس که دارایی خالص وی ۱۸۲.۱ میلیارد دلار است، عقب تر است. سهام آمازون نیز روز دوشنبه بیش از ۲ درصد کاهش یافت و ثروت خالص بزوس را ۳.۶ میلیارد دلار کاهش داد. در طول سال ۲۰۲۰، در حالی که شرکت تسلا دستاوردهای مختلفی را تحت مدیریت ماسک به لحاظ درآمد و سرمایه بازار کسب کرد، وی چندین بار حق تقدم سهام به ارزش میلیاردها دلار را  به عنوان پاداش دریافت کرد.

پاسخ دادن