جای حسرت خوردن به کمک نیازمندان آمدیم

اقتصاد برتر

هیأت فدائیان حسین (ع) اصفهان امسال در ایام اربعین حسینی با راه‌اندازی یک موکب در استان خوزستان، به توزیع غذا و ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی و تاسیساتی اعم از خدمات برق و لوله‌کشی آب می‌پردازد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس، هیأت فدائیان حسین (ع) اصفهان امسال در ایام اربعین حسینی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تصمیم مسئولین عراقی و ستاد ملی مبارزه با این بیماری، زائران ایرانی از حضور در کربلای معلی محروم هستند، با راه‌اندازی موکب شهید امید اکبری در پادگان حمیدیه استان خوزستان برای کمک‌رسانی به مردم نیازمند این استان در حال تلاش و برنامه‌ریزی هستند.

این موکب در استان خوزستان به توزیع غذا و ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی، تاسیساتی اعم از خدمات برق و لوله‌کشی آب می‌پردازد. این هیأتی‌ها در شهر حمیدیه مستقر شدند و با راه‌اندازی یک آشپزخانه هر روز به توزیع غذا می‌پردازند.

استان خوزستان به دلیل شرایط بد اقتصادی، وضعیت مناسبی ندارد و این هیأت برای جبران و رفع این مشکلات، فعالیت جهادی خود را به صورت گسترده در این استان برنامه‌ریزی کرده است که روزانه ۴ هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان منطقه دشت آزادگان شامل شهرهای بستان، هویزه، دهلاویه، رفیع و حمیدیه توزیع می‌کند.

این هیأت علاوه بر آشپزی و طبخ غذا در شهر سوسنگرد ۵۰ نیرو شامل پزشک، پرستار، لوله‌کش، بنا و نیروهای تاسیساتی مشغول کار کرده است و بناست روزانه مشکلات شناسایی شده اعم از تعمیرات لوازم خانگی و عمرانی را برطرف کنند.

هم‌اکنون ۱۲۰ نفر از اعضای هیأت فدائیان حسین در استان خوزستان حضور پیدا کرده‌اند که در قالب دو دسته  خدماتی و آشپزی مشغول خدمات‌رسانی هستند و قرار است تا روز جمعه ۱۸ مهرماه فعالیت خود را ادامه دهند.

این هیأت روز اربعین در یادمان شهدای هویزه با حضور مردم محلی به صورت محدود جلسه عزاداری نیز برگزار خواهد کرد.

سیدرضا نریمانی مداح اهل بیت (ع) می‌گوید: «امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا توفیق حضور در عراق را نداریم، اما به جای آن که حسرت بخوریم، تصمیم گرفتیم همان خدمات و تلاش‌هایی که در موکب‌ها برای زائران صورت می‌گرفت، به این مناطق کمتربرخوردار و محروم بیاوریم تا بتوانیم کمک‌رسان آن‌ها باشیم.»

پاسخ دادن