جریمه ۱۴۰ میلیارد تومانی برای دو شرکت متخلف

اقتصاد برتر

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین گفت: ۲ شرکت واردکننده کالا به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی در استان به ۱۱ میلیون ۱۳۷ هزار و ۶۰۰ یورو محکوم شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ دی ۹۷

به گزارش #اقتصاد_برتر به نقل ازایرنا، محمد احمدی افزود: واحد ارزی یکی از بانک‌های استان در خصوص عدم ایفای تعهد واردکنندگان کالا در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار یورو که برای ترخیص کالا تحویل شده بود، جهت تعقیب و اعاده ارز خارج شده از کشور شکایتی تنظیم و به این اداره کل ارسال کرد.

وی با بیان اینکه براساس مقررات ارزی بانک مرکزی، وارد کنندگان کالا باید نسبت به ارایه برگ سبز ورود کالا در موعد مقرر به کشور اقدام به عمل آورند، تاکید کرد: در خصوص موارد یاد شده پرونده‌هایی تشکیل و برای رسیدگی به شعبه دوم تعزیرات حکومتی استان قزوین ارجاع داده شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین ادامه داد: این شعبه پس از احضار نمایندگان شرکت‌ها و بررسی اسناد و مدارک موجود، تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و متهمان را به اعاده عین ارز گزارش شده به مبلغ ۱۱ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۰۰ یورو به بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی به مدت یک سال محکوم کرد.

پاسخ دادن