جزئیات بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰

مدرسه
اقتصاد برتر

رئیس جمهور به وزیر آموزش و پرورش دستور داد با همکاری وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی در مراکزآموزشی برای برگزاری امتحانات حضوری در برخی مقاطع تحصیلی به گونه ای رعایت شود که دانش آموزان و والدین آنها دغدغه و نگرانی نداشته باشند و در این خصوص انعطاف های لازم برای نگرانی آنان رعایت شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازپاد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز جمعه در گفت و گو با وزیر آموزش و پرورش، از کادر آموزشی و معلمان کشور که با تلاش و کوشش خود به رغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا امر مهم آموزش را تعطیل نکرده و شعار ” تعطیلی مدارس، تعطیلی آموزش نیست” را تحقق بخشیدند قدردانی کرد و گفت: استفاده از فضای مجازی و آموزش از راه دور برای تداوم روند آموزش دانش آموزان بسیار مهم است .

رئیس جمهور همچنین بهره گیری از نجربیات چند ماه گذشته در زمینه آموزش از راه دور و اطمینان از اثر بخشی برنامه ها و رفع کاستی های آموزش غیر حضوری و مبتنی بر فضای مجازی را برای کسب آمادگی ها برای شروع سال تحصیلی آینده و مراقبت از استمرار کیفی آموزش را ضروری دانست.

شیوه نامه بهداشتی مدارس + فیلم

دکتر روحانی اظهار داشت: مراکز آموزشی و معلمان باید دسترسی همه دانش آموزان به آموزش کیفی و کامل را فراهم آورند و برنامه ریزی ها با دقت انجام شود تا از اختلال در آموزش دانش آموزان و تضییع فرصت تحصیل آنان جلوگیری گردد.

رئیس جمهور مشارکت بیشتر خانواده ها در پیگیری آموزش فرزندان و مشارکت فعال دانش آموزان در فرایند یادگیری را از اتفاقات مثبت آموزش در دوره کرونا ذکر کرد و از معلمان و کادر آموزشی مدارس که در هفته های گذشته برای رفع اشکالات و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان در مدارس حاضر شده و برای بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان و بالارفتن کیفیت آموزش تلاش کردند، قدردانی کرد.

 روحانی با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده و ما باید همچنان برای زندگی همراه با این بیماری در آینده آماده باشیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید برای سال تحصیلی آینده و انجام فعالیت های آموزشی همراه با کرونا برنامه ریزی های لازم را انجام دهد و با بررسی شرایط با همکاری وزارت بهداشت پروتکل های لازم را طراحی و برای تصویب در ستاد ملی کرونا ارائه کند.

“محسن حاجی میرزایی” وزیر آموزش و پرورش نیز در این گفت و گو گزارش کاملی از روند ارائه آموزش به دانش آموزان با استفاده از تلویزیون و فضای مجازی و شیوه هایی همچون مدرسه تلویزیونی، شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) ، تولید و عرضه بسته های خودآموز آموزشی و برگزاری کلاسهای حضوری رفع اشکال را ارائه کرد .

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: با تلاش کادر آموزشی و معلمان کشور برغم شیوع #کروناویروس، امر مهم آموزش و یادگیری در کشور تعطیل نشد و همه تلاش خود را انجام خواهیم داد که با رعایت همه پروتکل های بهداشتی در مقاطعی که امتحانات حضوری برگزار می شود، دانش آموزان و والدین آنها هیچگونه نگرانی ازبابت سلامت نداشته باشند.

جزئیات شیوه نامه بازگشایی مدارس اعلام شد+ جدول

47 نظر از مردم

 1. ببینید چطور ممکنه سال تحصیلی که کرونا بوده غیر حضوری بعد ازمون ها حضوری باشه اینطور همه معدل پایین می اورند چون مشخص نیست چی یاد گرفتند هر چند معلمها فقط فیلم و ویس میفرستند و میگن یاد بگیرین اما درست هم یاد بگیریم اما میتونیم با این توجیهات چیزی یاد بگیریم اگه اینها کرونا بگیرند شما جواب میدین
  نه نه نه
  کنار میکشید شما بین مقطع های تحصیلی فرق میزارید
  نهم حضوری ولی بقیه امتحان تو خونه ….نهم کرونا بگیره مهم نیس

 2. ببینید چطور ممکنه سال تحصیلی که کرونا بوده غیر حضوری بعد ازمون ها حضوری باشه اینطور همه معدل پایین می اورند چون مشخص نیست چی یاد گرفتند هر چند معلمها فقط فیلم و ویس میفرستند و میگن یاد بگیرین اما درست هم یاد نمیدند وقتی پیام میدیم روز بعد نگاه میکنند
  شما بین مقطع های تحصیلی فرق میگذارید یعنی چه .
  ابتدایی =غیر حضوری .
  متوسط =غیر حضوری به جز نهم خب ما چیکار کنیم شما به جای اینکه کمک دانش اموزان کنید که این پایه سخت را بگذرن کاری میکنید که بیافتند
  متوسط دوم به جز ۱۲
  انصاف هم خوب چیزی است که …… اگه کرونا بگیرن شما پاسخ میدین یا مثل اون طفل معصوما که پرپر شدند کنار میکشید

 3. واقعا یا باید آموزش رو تعطیل کنین یا تا آخر سال تحصیلی مجازی بکنید نمیشه حضوری کنید چون همه میافتن واقعا یکم به فکر ماها باشید هر روز یه چیزی میگن

 4. واقعا باید اموزش و امسال تعطیل میکرد و فضای مجازی بجز خنده و سوژه گیری هیچی نداره
  امسال باید کلا تعطیل میکردن
  یا مثلا بزار هر کی خواست سال اینده اگه حضوری شد برگرده مقع قبلیو بخونه

 5. خیلی جالبه آموزش آنلاین و اختیاری ک اگر کسی آنلاین یاد نگرفت بگن مدارس باز بود و اگر رفیتیم و کرونا گرفتیم بگن اختیاری بود
  بعد امتحانات حضوری
  آخه این چه منطقیه
  یعنی اگر حضوری باشه امتحانات کرونا نمیگیریم

پاسخ دادن