جزئیات دریافت وام ودیعه مسکن

قسط ۴.۴ میلیون تومانی وام مسکن ۲۴۰ میلیونی!!

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر الزام کد رهگیری و سبز بودن فرم (ج) برای دریافت وام ودیعه مسکن میزان سود ماهانه این تسهیلات را اعلام کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، محمود محمودزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: مستأجران برای استفاده از وام ودیعه مسکن باید سه شرط اصلی تأهل، عدم مالکیت مسکن و سبز بودن فرم (ج) را داشته باشند.

وی افزود: کارگران، حقوق بگیران و زوج های جوان که در سال ۹۹ ازدواج کرده اند یا در شرف ازدواج هستند در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن قرار دارند.

وی تصریح کرد: همچنین خانواده های دارای ۳ فروزند و بیشتر نیز در اولویت برای پرداخت وام ودیعه مسکن هستند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که ۲۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام ودیعه مسکن مستأجران تامین شده به میزان سود ماهانه این تسهیلات اشاره و اضافه کرد: برای تهران که وام ۵۰ میلیون تومان است، مستأجران ماهانه باید حدود ۵۴۰ هزار تومان، در شهرهای بزرگ با وام ۳۰ میلیون تومانی ماهانه حدود ۳۲۵ هزار تومان و در شهرهای کوچک (وام ودیعه مسکن ۱۵ میلیون تومانی) سود ماهانه پرداختی از سوی مستأجران ۱۶۲ هزار تومان است.

محمودزاده تاکید کرد: مستأجرانی که قراردادهای خود را بدون کد رهگیری تمدید کرده اند نمی توانند از وام ودیعه مسکن استفاده کنند.

به گفته وی، برای دریافت وام ودیعه مسکن الزام حقوق بگیر بودن دولت وجود ندارد و افرادی که ماهانه حقوق دریافت می کنند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی یادآور شد: مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز با نامه معرفی می توانند این وام را دریافت کنند.

بخش دیگر طرح اقدام ملی ۲۰۰ هزار واحد است که درحال پیگیری است و کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفین و خیرین مسکن ساز را شامل می شود که با تسهیلات ارزان قیمت در اختیار قرار خواهد گرفت.

او درباره کندی پیشرفت در تامین زمین در طرح اقدام ملی گفت: با توجه به اینکه زمین ها باید در بخش هایی باشد که امکانات داشته باشد و برای افراد واقعی و حقیقی در نظر گرفته شده، بخش مهمی از وقت صرف تامین زمین شده است.

او در ادامه گفت: در الگوهای واگذاری برای جامعه هدف آیین نامه دولت برای مسکن های استیجاری اصلاح شده است و برای واگذاری اجاره ۹۹ ساله درنظر گرفته شده است.

وزیر راه درباره زمان تحویل مسکن طرح اقدام ملی نیز گفت: در شهرهای پیشتاز که کار شروع شده از همین ماه تحویل می شود.

سامانه ثبت نام وام ودیعه مستاجران اعلام شد

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه:
از هفته آینده اجرای تسهیلات ودیعه مسکن آغاز می‌شود. متقاضیان باید در سامانه TEM.MRUD.IR ثبت نام کنند.
این تسهیلات در قالب سه مدل ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیونی است.
مستأجر ماهانه فقط سود این وام را پرداخت می‎کند و اصل وام پایان سال به بانک برگشت داده می‌شود.

پاسخ دادن