جزییات پوشش بیمه دانشجویان

اقتصاد برتر

 مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزئیات پوشش بیمه‌ای دانشجویان را تشریح کرد.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۷ بهمن ۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، مهدی شکوری مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری بین سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، اظهار کرد: در راستای اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی، پوشش انواع بیمه‌های اجتماعی باید صورت گیرد و یکی از مواردی که در سال‌های گذشته مغفول مانده بود، بیمه خانواده است.

او گفت: اولین اتفاقی که در پوشش بیمه خانواده رقم خورد، بیمه دانشجویان است تا مانند افراد شاغل در کشور پوشش بیمه‌ای صورت گیرد و با پرداخت حق بیمه اجتماعی از مزایای، بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت بهره مند شوند و می توانند خانواده هایشان را نیز تحت پوشش قرار دهند حق بیمه کم بوده چراکه دولت نیز حمایت می کند.

شکوری تصریح کرد: ما ۳ نرخ حق بیمه داریم، نرخ ۱۲ درصد فقط بازنشستگی، نرخ ۱۴ درصد بازنشستگی و فوت، ۱۸ درصد بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت را شامل می شود و دانشجویان هر کدام از این نرخ ها را خواست، می تواند انتخاب کند.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: دانشجویان از طریق خدمات غیرحضوری می‌توانند درخواستشان را ثبت کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست می توانند وارد سامانه سازمان تامین اجتماعی شده و درخواست خود را ارائه دهد.

او افزود: فایل آموزشی ثبت درخواست بیمه دانشجویان آماده شده و در اختیار دانشجویان قرار می گیرد سازمان امور دانشجویان در این زمینه برای اطلاع رسانی کمک خواهد کرد.

شکوری خاطرنشان کرد: ظرفیت هایی که در دانشگاه ها وجود دارد درخواست راه اندازی میز خدمت در دانشگاه ها هستیم تا به سوالات بیمه‌ای دانشجویان پاسخ دهد. به تمام استان ها ابلاغ کردیم تا مدیران استانی ما با روسای دانشگاه‌ ها همکاری لازم را داشته باشند.

پاسخ دادن