جف بزوس ۲۰۰ میلیارد دلاری شد

جف بزوس رکورد افزایش ثروت در 24 ساعت را شکست!

ارزش خالص دارایی‌های مؤسس شرکت آمازون، جف بزوس، روز چهارشنبه ۲۰۰ میلیارد دلار افزایش یافت و این کمپانی به یک رکورد جدید رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از indianexpress ، این اتفاق، همسر سابق جف بزوس، مک کنزی اسکات ۵۰ ساله، در آستانه‌ی ثروتمندترین زن جهان؛ درست پشت سر فرانسوآز بتانکور مایر، وارث شرکت فرانسوی لورال (L’Oreal) قرار داد.

 براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، فهرست ۵۰۰ ثروتمندترین جهان در جهان؛ علاوه بر جف بزون و همسرش، ارزش دارایی ایلان ماسک تسلا نیز در روز چهارشنبه افزایش یافت و ارزش خالص دارایی‌های وی به ۱۰۱ میلیارد دلار رسید.

۵۰۰ ثروتمندترین جهان در سال جاری تاکنون ۸۰۹ میلیارد دلار سود کسب کرده‌اند، که از ماه ژانویه ۱۴٪ افزایش داشته است، حتی در شرایطی که کروناویروس گسترش یافته و بسیاری از مشاغل با مشکل رو به رو شده‌اند.

نابرابری درآمد

نابرابری درآمدی، واکنش‌های شدیدی از سوی سیاستمداران داشته است. سناتور آمریکایی برنی سندرز در اوایل این ماه قوانینی را برای مالیات بر ثروت در طول بحران کرونا ویروس وضع کرد.

سندرز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: “ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که میلیاردرهایی مانند جف بزوس و ایلان ماسک ثروتمندتر شوند، در حالی که میلیون‌ها آمریکایی از کارهایشان اخراج می‌شوند و با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند”

ماسک ۴۹ ساله اکنون یکی از چهار بیلیونر جهان است و امسال نیز شاهد رشد ۷۳٫۶ میلیارد دلاری ثروت خود بوده، جهشی که هنوز هم کمتر از رشد ۸۷٫۱ میلیارد دلاری سرمایه جف بزوس است.

ارزش خالص دارایی‌های مارک زاکربرگ فیس بوک در اوایل ماه جاری صدها میلیارد دلار افزایش داشته و روز چهارشنبه تنها ۸٫۵ میلیارد دلار افزایش داشت.

Mukesh Ambani هند اولین آسیایی بود که در بین پنج ثروتمندترین جهان در ماه گذشته قرار گرفت.

پاسخ دادن